Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 wkrótce pozwoli łatwiej wyłączyć aplikacje uruchamiane z systemem

Windows 10 build 17017 to najnowsza kompilacja okienek, którą Microsoft udostępnił wczoraj Insiderom. W tej wersji oprogramowania dodano długo wyczekiwaną sekcję w ustawieniach, gdzie można znaleźć aplikacje uruchamiane wraz z systemem. Do tej pory dostęp do takich informacji był nieco utrudniony.

Windows 10 build 17017 to najnowsza kompilacja okienek, którą Microsoft udostępnił wczoraj Insiderom. W tej wersji oprogramowania dodano długo wyczekiwaną sekcję w ustawieniach, gdzie można znaleźć aplikacje uruchamiane wraz z systemem. Do tej pory dostęp do takich informacji był nieco utrudniony.

Windows 10 Fall Creators Update

Jeśli korzystacie z Windows 10, to zapewne wiecie, że w kwestii dostępu do rzeczy uruchamianych wraz z okienkami niewiele się zmieniło. Chcąc uzyskać wgląd w takie aplikacje trzeba uruchomić Menedżera zadań (na przykład poprzez wciśnięcie klawiszy z logo Windows i R, a następnie wpisaniu taskmgr i naciśnięciu ENTER) i udać się na zakładkę Uruchamianie. Tu można zobaczyć te programy, jak i uzyskać informacje o ich wpływie na rozruch systemu operacyjnego.

Windows 10 ma jednak znacznie nowocześniejszą sekcję o nazwie Ustawienia, gdzie pogrupowane są różne funkcje. Teraz do tej sekcji zostanie wprowadzony także rozruch. Niestety, na razie z nowości nie skorzystają wszyscy.

Rozruch w ustawieniach na razie w Windows 10 build 17017

Windows 10 build 17017 to najnowsza kompilacja okienek, którą Microsoft udostępnił Insiderom wczoraj po południu. To właśnie w tym systemie znajduje się rzeczona opcja, którą dodano w sekcji Aplikacje. Na poniższym zrzucie ekranowym widzimy, że programy uruchamiane wraz z systemem są jasno opisane, a po prawej stronie umieszczone są przełączniki. W ten sposób takie aplikacje będzie można wyłączać. W tej sekcji znajdą się też informacje o wpływie na czas rozruchu.

Windows 10 build 17017 aplikacje uruchamiane z systemem

Windows 10 w końcu więc ułatwi dostęp do aplikacji uruchamianych wraz z systemem i jest to kolejna funkcja, która przenoszona jest do nowoczesnej sekcji Ustawienia. Microsoft z czasem będzie chciał pożegnać starsze narzędzia i przestarzały panel sterowania, ale zanim to nastąpi, to najpierw opcje tam oferowane musi przenieść do ustawień, a to nie nastąpi z dnia na dzień.

Windows 10 build 17017 to kompilacja, która dostępna jest na razie tylko dla tych członków program Insider, którzy znajdują się w szybkim pierścieniu aktualizacji i zdecydowali się latem przeskoczyć finalizowaną gałęź Redstone 3. To duże uaktualnienie dla okienek o nazwie Fall Creators Update, które dla wszystkich użytkowników zostanie udostępnione już w najbliższy wtorek.

Funkcje, ja ta omówiona w tym artykule, pojawią się dopiero wraz z kolejną dużą aktualizacją dla dziesiątki, czyli Redstone 4. Ta na razie nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, ale zapewne za jakiś czas ją poznamy. Premiera uaktualnienia spodziewana jest najwcześniej w marcu przyszłego roku.

źródło: blog Windows

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij