Udostępnij
Tweetnij

HomeHub z Windows 10 ma być odpowiedzią na Amazon Echo i Google Home

Microsoft przygotowuje własną odpowiedź na takie urządzenia, jak Amazon Echo czy Google Home dla domu inteligentnego. Gigant z Redmond nie tworzy jednak specjalnego głośnika i planuje zapewnić podobne funkcje dla wszystkich w inny sposób. Poprzez usługę/funkcję HomeHub, która ma pojawić się na komputerach z systemem Windows 10.

Microsoft przygotowuje własną odpowiedź na takie urządzenia, jak Amazon Echo czy Google Home dla domu inteligentnego. Gigant z Redmond nie tworzy jednak specjalnego głośnika i planuje zapewnić podobne funkcje dla wszystkich w inny sposób. Poprzez usługę/funkcję HomeHub, która ma pojawić się na komputerach z systemem Windows 10.

Amazon ma głośnik Echo z Aleksą, a Google własne Home z Google Assistant. Podobno nad podobnym urządzeniem, które ma być centrum cyfrowego domu pracuje także Apple i być może zobaczymy je już w przyszłym roku. A co z Microsoftem? Okazuje się, że gigant z Redmond również ma podobne plany.

Windows Central opublikował raport, z którego wynika, że Microsoft przygotowuje własną odpowiedź na Google Home czy Amazon Echo. I choć początkowo twierdzono, że też ma być specjalny głośnik, który miał być rzekomo pokazany na październikowej konferencji (nie został pokazany), tak okazuje się, że jest to coś innego. Nowych szczegółów na ten temat dostarcza nam raport The Verge.

The Verge, powołując się na własne źródła bliskie planom Microsoftu, stwierdza, że gigant z Redmond pracuje nad zapewnieniem podobnych funkcji, które oferują Amazon Echo i Google Home, ale nie w postaci dedykowanego urządzenia, a funkcji czy usługi, która zostanie wprowadzona dla wszystkich w systemie Windows 10. Ma ona nazywać się HomeHub.

HomeHub ma skupić się na stworzeniu środowiska dla całej rodziny na PC. Tak, funkcja nie będzie wymagać zakupu nowego urządzenia, bo będzie ją można skonfigurować na dowolnym urządzeniu z zainstalowanym systemem Windows 10, co z pewnością cieszy. Microsoft bierze pod uwagę różne opcje z zakresu bezpieczeństwa, dostępu do kont czy dzielenia aplikacji z myślą o HomeHub. Wszystko na razie jest na etapie planowania. Gigant z Redmond stworzył specjalny zespół „Rodzina”, do którego zatrudnił też nowych specjalistów i to oni zajmują się HomeHub.

HomeHub z Windows 10

Windows Central uzyskał dostęp do konceptu HomeHub i jego przykład widzicie na powyższym zrzucie ekranowym. Na ekranie widać kalendarz z tygodniem, listę zakupów czy Sticky Notes. Oczywiście, całość ma się integrować z Cortaną, a więc asystentką głosową Microsoftu. Interakcje z HomeHub będą mogły być dokonywane także z poziomu smartfonów z Androidem i iOS (na których jest Cortana).

Trzeba przyznać, że HomeHub zapowiada się ciekawie, ale na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać. Funkcja nie pojawi się w Windows 10 Creators Update, a więc kolejnej dużej aktualizacji, której premiera odbędzie się w marcu. Ma to nastąpić później w 2017 roku (a więc może wraz z Redstone 3) lub dopiero w 2018 roku. Prawdopodobnie jest to w jakiś sposób powiązane z Project NEON, a więc nowym językiem designu, który opracowuje gigant z Redmond.

źródło: verge, windows central, fot.: windows central

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij