Udostępnij
Tweetnij

A jednak. Sony sprzedaje dział VAIO!

Sony potwierdziło plotki związane ze sprzedażą podmarki VAIO. Przynoszący straty dział trafi w ręce JIP.

Sony VAIO

Sony potwierdziło plotki związane ze sprzedażą podmarki VAIO. Przynoszący straty dział trafi w ręce JIP.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzje tabletów

Już od kilku tygodni po sieci krążyły plotki, jakoby Sony chciało pozbyć się VAIO. Mówiono między innymi o przejęciu przez Lenovo. I rzeczywiście, tak się stanie, ale właścicielem VAIO nie zostaną Chińczycy.

Japończycy oficjalnie potwierdzili, że sprzedają przynoszący straty dział JIT (Japan Industrial Partners). Nowy właściciel zamierza skupić się przede wszystkim na lokalnym rynku, a więc Japonii. Tym samym już za kilka miesięcy nie zobaczymy zapewne nowych urządzeń z serii VAIO poza krajem kwitnącej wiśni. Sony wierzy, że transakcja zostanie zrealizowana już w marcu tego roku.

Sprzedaż VAIO będzie również wiązać się z licznymi zwolnieniami. W samej Japonii pracę straci 1500 osób, a w pozostałych regionach świata 3,5 tysiąca pracowników.

Tak więc wiosną zobaczymy na rynku ostanie nowe urządzenia z logo Sony i VAIO na obudowie. Warto dodać, że podmarka VAIO została założona w 1996 roku i po 18 latach zostanie uśmiercona.

Źródło: TNW

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij