Udostępnij
Tweetnij

Bluetooth 5.3 i Wi-Fi 7 w FastConnect 7800 marki Qualcomm

Bluetooth 5.3 oraz Wi-Fi 7 to kolejne rozwiązania z zakresu komunikacji bezprzewodowej, które wkrótce zobaczymy w smartfonach. Stanie się to możliwe dzięki FastConnect 7800. To nowy chip opracowany przez firmę Qualcomm pokazany na MWC 2022. Na pierwsze telefony z Bluetooth 5.3 i Wi-Fi 7 trochę sobie poczekamy.

Bluetooth 5.3 i Wi-Fi 7 to kolejne technologie dla łączności bezprzewodowej, które z czasem zobaczymy w telefonach. Trochę jeszcze na nie poczekamy. Wiemy jednak, że jedne z pierwszych smartfonów otrzymają te rozwiązania wraz z chipem FastConnect 7800. Qualcomm zaprezentował go w trakcie targów MWC 2022 w Barcelonie.

Qualcomm FastConnect 7800 Bluetooth 5.3 Wi-Fi 7

FastConnect 7800 zapewni wsparcie dla Bluetooth 5.3 z LE Audio oraz ANT+. Dzięki Snapdragon Sound można będzie liczyć na dźwięk w jakości do 24-bit 96 kHz. W przypadku rozmów telefonicznych będzie to 32 kHz. Wraz z Wi-Fi 7 stanie się możliwe przesyłanie danych z prędkością do aż 5,8 Gbps. Natomiast bez dostępu pasma 6 GHz ma to być do 4,3 Gbps.

Qualcomm FastConnect 7800 Bluetooth 5.3 Wi-Fi 7

Pierwsze smartfony z FastConnect 7800 i Bluetooth 5.3 i Wi-Fi 7 nie na dniach

Qualcomm na razie pochwalił się samym chipem FastConnect 7800 w trakcie prezentacji na MWC 2022, gdzie pokazano także nowy modem 5G Snapdragon X70. Na pierwsze telefony z tymi rozwiązaniami jednak trochę sobie poczekamy. Bluetooth 5.3 oraz Wi-Fi 7 prędko w smartfonach się nie pojawią.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij