Udostępnij
Tweetnij

Wi-Fi 7 – MediaTek zademonstruje nowy standard w trakcie CES 2022

Wi-Fi 7 to nowy standard dla sieci bezprzewodowych, który jest w drodze. MediaTek planuje demo rozwiązania, które pokaże w trakcie styczniowych targów CES 2022 w Las Vegas. Firma już teraz chwali się m.in. do 2,4 razy lepszą prędkością Wi-Fi 7 w porównaniu do obecnej generacji standardu.

Wi-Fi 7 będzie następcą obecnego standardu sieci bezprzewodowej, czyli 6E. Ten Jeszce na dobre się nie rozgościł w urządzeniach, bo tak naprawdę w przypadku telefonów znajdziemy go tylko w droższych flagowcach (i to nie wszystkich), a takie Apple chce go zaimplementować dopiero w modelach iPhone 14. Tymczasem wybrane firmy spoglądają w przyszłość i wśród nich jest MediaTek, które planuje demo w takcie CES 2022.

kiedy Wi-Fi 7 specyfikacja MediaTek standard CES 2022

MediaTek panuje zaprezentować możliwości Wi-Fi 7 w trakcie targów CES 2022, które odbędą się w Las Vegas. Wiemy, że nowy standard ma zapewnić do 2,4 razy lepszą prędkość względem obecnego. Będą też niższe opóźnienia oraz mniejsze zakłócenia w powiązaniu z sieciami bezprzewodowymi znajdującymi się w pobliżu, jak na przykład u sąsiadów.

MediaTek jednym z pionierów standardu Wi-Fi 7

Firma MediaTek zachwala siebie w roli jednego z pionierów sieci bezprzewodowych zgodnych z Wi-Fi 7. Na wdrożenie nowego standardu jeszcze trochę poczekamy. Tym bardziej na zgodne z nim urządzenia. Jednak już w trakcie styczniowych targów CES 2022 powinniśmy zobaczyć w akcji jego możliwości.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło: AndroidCentral

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij