Udostępnij
Tweetnij

Apple M2 Max — specyfikacja procesora z laptopów MacBook Pro 2023

Apple M2 Max to nowy procesor, który znajduje się w najmocniejszych laptopach z serii MacBook Pro 2023. Specyfikacja techniczna układu jest naprawdę mocna. Chip ma 12 rdzeni CPU i nawet 38-rdzeniowy GPU. Ponadto Apple M2 Max może korzystać z maksymalnie 96 GB zunifikowanej pamięci, która jest bardzo szybka.

Apple M2 Max to procesor, który trafił pod obudowę najmocniejszych komputerów MacBook Pro 2023, które premierę miały wraz z nowym Mac Mini. Nowy chip jest naprawdę potężny, co potwierdza jego specyfikacja techniczna oraz inne informacje. Zobaczmy sobie, co ma do zaoferowania ten układ.

12 rdzeni CPU

Apple M2 Max to procesor, który otrzymał 12 rdzeni CPU. Został on wykonany w 4-nm litografii i składa się z 67 mld tranzystorów. To o 10 mld więcej w porównaniu do M1 Max oraz ponad trzy razy tyle, co w zwykłym M2. Natomiast w przypadku układu GPU można liczyć na nawet 38 rdzeni, czyli dwa razy więcej niż w chipie Pro. Nie zabrakło też kolejnej generacji systemu Neural Engine, który składa się z 16 rdzeni i jest w stanie wykonywać część operacji nawet o 40 proc. szybciej w porównaniu do poprzednika.

Apple M2 Max specyfikacja MacBook Pro 2023

Do 96 GB pamięci RAM

MacBook Pro 2023 z Apple M2 Max może być skonfigurowany z nawet 96 GB pamięci RAM, która jest zunifikowana. Korzystają z niej zarówno rdzenie CPU, jak i układ GPU. Poza tym system jest bardzo szybki, a sama przepustowość pamięci wynosi aż 400 GB/s. Dla porównania w procesorze Pro jest to 200 GB/s. Zwiększono także pamięć podręczną, co przełożyło się na lepsze osiągi całego podsystemu.

Apple M2 Max to także nowe silniki kodowania

Apple M2 Max ma również nowe silniki. Po dwa dla wideo oraz ProRes. Zapewnia on sprzętową akcelerację kodowania i dekodowania wideo w formacie H.264, HEVC. Pozwala to na przetwarzanie nawet kilku strumieni wideo w jakości 4K lub 8K jednocześnie i przy okazji odbywa się to przy niewielkim zużyciu energii elektrycznej. Kodowanie odbywa się do dwóch razy szybciej w porównaniu do chipu Pro.

Apple M2 Max specyfikacja MacBook Pro 2023

Nowy ISP i zabezpieczenia

W chipie Apple M2 Max znalazł się także nowy układ ISP, który odpowiada za redukowanie szumów obrazów oraz współpracuje z systemem Neural Engine. Pozwala też na polepszenie obrazu z kamery. Warto dodać, że nie zabrakło także nowej generacji koprocesora Secure Enclave, który odpowiada za zabezpieczenia w komputerach MacBook Pro 2023.

Nowy MacBook Pro 2023 w sprzedaży za kilka dni

MacBook Pro 2023 trafi na rynek za kilka dni. Nastąpi to 24 stycznia, kiedy to ma zadebiutować także nowy Mac Mini z Apple M2 i Pro. Ceny komputerów nie są niskie. Zwłaszcza w konfiguracjach sprzętowych z chipem Max. Co jednak nie dziwi, gdy pod uwagę weźmiemy ogromne możliwości, które daje nowy procesor. Specyfikacja techniczna widoczna jest poniżej.

Apple M2 Max – specyfikacja techniczna

  • 12 rdzeni CPU (8 wydajnościowych i 4 do mniej złożonych obliczeń)
  • do 38 rdzeni GPU
  • do 96 zunifikowanej pamięci RAM
  • 16-rdzeniowy system Neural Engine
  • przepustowość pamięci do 400 MB/s
  • zwiększona pamięć podręczna
  • 4 nm litografia
  • kodowanie i dekodowanie wideo w formacie H.264, HEVC i ProRes

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij