Udostępnij
Tweetnij

Snapdragon 200 i 400 – budżetowe chipy od Qualcomm

Nie samymi Snapdragonami 600 Qualcomm stoi. Do niedawno zaprezentowanego układu teraz dołączają procesory skierowane na rynek urządzeń budżetowych – Snapdragon 200 i 400.

 

Nie samymi Snapdragonami 600 Qualcomm stoi. Do niedawno zaprezentowanego układu teraz dołączają procesory skierowane na rynek urządzeń budżetowych – Snapdragon 200 i 400.

Przeczytaj koniecznie >> Tablet – kupić z Wi-Fi czy 3G?

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Producent wprowadza dwie nowe serie chipów, należących do słynnej linii. Pierwsza z nich to Snapdragon 400. Jest ona skierowana do urządzeń z średniej półki. Zawiera dwa modele: zbudowany w oparciu o dwa rdzenie Krait o taktowaniu 1,7GHz, pracujące w systemie aSMP i czterordzeniow chip architektury Cortex A7, z rdzeniami pracującymi z prędkością 1,4GHz. Ten ostatni jest prawdopodobnie bardziej wydajny. Za przetwarzanie obrazu odpowiada tu układ Adreno 305, na temat którego jednak nie ujawniono wielu szczegółów. Snapdragon 400 to nie chip LTE, obsługuje standard HSDPA+ do 42Mbit/s. Układ kontroler pamięci RAM LPDDR2 i LPDDR3, a także aparat o matrycy do 13,5Mpix, system premium audio i zdolność odtwarzania i zapisu wideo w jakości 1080p. Miłośników bezprzewodowego streamingu mediów na pewno zadowoli obśługa technologii Miracast. W skład linii Snapdragon 400 będą wchodziły procesory oznaczone numerami 8226, 8626, 8230, 8630, 8930, 8030AB, 8230AB, 8630AB i 8930AB.

Druga seria to Snapdragon 200, rodzina prawdziwie budżetowych procesorów opartych na architekturze czterech rdzeni A5 taktowanych na 1,4GHz. Chipy te obsługują technologię Hexagon™ QDSP5 i posiadają zintegrowany, leciwy już układ graficzny Adreno 205. Układ ten obsługuje wideo w jakości HD (odtwarzanie), aparat o matrycy do 8Mpix i współpracuje z pamięciami LDDDR2. W chipie zintegrowano moduł CDMA i UMTS. Umożliwia on ponadto współpracę w trybie dwóch kart SIM oraz posiada zintegrowany moduł GPS. Jak można przypuszczać po jego specyfikacji, jest on skierowany na rynek azjatycki, gdzie jest spore zapotrzebowanie na urządzenia dual SIM.

Obydwa układy powiększą i tak spore już portfolio Qualcomma, w którym znalazły się już topowe Snapdragony 800 ( na rynku pojawią się w ciągu kilku najbliższych miesięcy) oraz Snapdragony 600 – równie mocne i będące już w sprzedaży.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij