Udostępnij
Tweetnij

Starship SN24 czeka na lot. Elon Musk pokazuje silniki Raptor V2 z Super Heavy

Starship SN24 to pierwszy prototyp statku SpaceX, który czeka na lot orbitalny. Tymczasem Elon Musk udostępnił zdjęcie, na którym możemy zobaczyć silniki Raptor V2 dla pierwszego stopnia Super Heavy. To dzięki niemu Starship w przyszłości będzie mógł być wynoszony w kosmos z bardzo ciężkimi ładunkami.

Starship SN24 to prototyp statku SpaceX, który przygotowywany jest od jakiegoś czasu. Ma być pierwszym, który odbędzie lot orbitalny. Na razie czeka na zgodę od FAA. Teraz Elon Musk udostępnił nowe zdjęcie, które prezentują silniki Raptor V2 dla pierwszego stopnia rakiety. Fotka robi wrażenie.

spaceX Starship SN24 FAA silniki Raptor V2 Super Heavy Elon Musk
fot.: Elon Musk

Raptor V2 znajdą się na spodzie boostera Super Heavy. W tym konkretnym przypadku będzie to BN7 mający 33 silniki. Zostanie on użyty w trakcie misji, której celem będzie wysłanie na orbitę statku Starship SN24. Z informacji, które przekazał na Twitterze Elon Musk wynika, że każdy z nich zaoferuje 230 t ciągu.

Starship SN24 z Super Heavy wkrótce poleci w kosmos

SpaceX już od dłuższego czasu szykuje się do tej misji. Starship SN24 odbędzie lot na orbitę, ale nie zostanie odzyskany. Firma nie planuje lądowania i prototyp przepadnie. Tak samo będzie w przypadku pierwszego stopnia Super Heavy, który wpadnie po starcie do oceanu. Termin misji nadal jest tajemnicą.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla Windows 11

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij