Udostępnij
Tweetnij

Starship SN24 już składany. SpaceX umieściło w nim luk towarowy?

Starship S24 to kolejny prototyp statku, który buduje SpaceX. Główna konstrukcja jest już gotowa i zauważono w niej coś ciekawego. To luk towarowy, a dokładniej właz do niej prowadzący. SpaceX ciągle czeka na pierwszy lot orbitalny statku Starship, ale w tej połowie roku pewnie on nie poleci.

Starship S24 został złożony w Starbase, choć prototyp SN20 jeszcze nie odbył pierwszego lotu. SpaceX jednak nie zwalnia i buduje kolejne wersje statków. W tym wymienionym w tytule doszukano się elementu, który wskazuje na luk towarowy.

Starship SN24 luk towarowy SpaceX
fot.: Kevin Randolph
Starship SN24 luk towarowy SpaceX
fot.: Kevin Randolph
Starship SN24 luk towarowy SpaceX
fot.: Kevin Randolph

W tym artykule widać zdjęcia prototypu Starship SN24, które zrobił w Starbase Kevin Randolph. Jeśli dobrze się przyjrzymy, to widać właz. To po jego otwarciu dostępny będzie luk towarowy do przenoszenia ładunków. SpaceX już wcześniej chwaliło się, że statek wraz z pierwszym stopniem Super Heavy będzie w stanie wynieść na niską orbitę okołoziemską nawet 150 t.

Starship SN24 może zostać wystrzelony przez SpaceX w kosmos

Na razie nie wiemy, jakie plany wiąże SpaceX ze statkiem Starship SN24. Kto wie, a może zostanie on użyty w pierwszej misji związanej z wyniesieniem ładunku w kosmos? Nie można tego wykluczyć, ale szczegóły nie są znane. Przed nami ciągle pierwszy lot orbitalny, który opóźniany jest przez FAA.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło, fot. otwierające: ErcXspace 

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij