Udostępnij
Tweetnij

SpaceX prawdopodobnie dziś przeprowadzi test statyczny Starshipa SN15

Starship SN15 czeka na test statyczny. SpaceX powinno uruchomić silniki Raptor statku jeszcze dziś. Niedługo Starship SN15 zostanie wystrzelony w powietrze.

Starship SN15 to kolejny statek kosmiczny SpaceX, nad którym prace w zasadzie już ukończono. Maszyna została przetransportowana na stanowisko startowe jakiś czas temu. Obecnie czeka na test statyczny silników Raptor. Ten najprawdopodobniej odbędzie się w placówce w Boca Chica jeszcze dziś.

test statyczny Starship SN15 kiedy SpaceX
foto: Twitter/@BocaChicaGal

SpaceX prawdopodobnie będzie chciało przeprowadzić test statyczny statku Starship SN15 do końca piątku. Świadczy o tym zamknięcie drogi i plaży w Boca Chica, które obowiązuje od 7:00 rano czasu lokalnego do północy. Wspomniana próba będzie polegała na jednoczesnym uruchomieniu wszystkich trzech silników Raptor. To ważny sprawdzian przed przeprowadzeniem lotu.

SpaceX może wystrzelić statek Starship SN15 już w przyszłym tygodniu

Jeśli dzisiejszy test statyczny statku Starship SN15 zakończy się sukcesem, to maszyna będzie mogła polecieć w powietrze. Raczej nie spodziewamy się, że SpaceX będzie chciało przeprowadzić lot w trakcie weekendu. Pewnie najszybciej w poniedziałek. Oczywiście firma udostępni live stream z wydarzenia, gdzie będziemy mogli to obejrzeć na żywo.

Przeczytaj także: NASA już myśli nad większym helikopterem, który wyśle na Marsa

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij