Udostępnij
Tweetnij

Ingenuity – NASA już planuje nowy helikopter. Celem znowu Mars

Ingenuity był pierwszym helikopterem, który poleciał na planecie Mars. NASA idzie za ciosem. Agencja już teraz myśli o większym następcy Ingenuity.

Ingenuity to helikopter NASA, który przybył na planetę Mars wraz z łazikiem Perseverance Rover. Maszyna dokonała historycznego przełomu i była pierwszą, która wzniosła się w powietrze na innym świecie. Nie dziwi więc, że Amerykańska Agencja Kosmiczna chce iść za ciosem i już teraz myśli nad nowym dronem. Będzie on większy.

Ingenuity miał być tylko demonstracją nowych technologii i próbą sprawdzenia, czy Mars nadaje się dla maszyn latających. Jak dobrze wiemy, atmosfera Czerwonej Planety jest niezwykłe rzadka. Ma tylko około 1 proc. gęstości ziemskiej. To stwarza trudne warunki do latania, ale okazuje się, że jest to możliwe. NASA myśli więc nad większym dronem.

helikopter Ingenuity NASA Mars

Następca helikoptera Ingenuity też poleci na Marsa, ale NASA myśli o dużo większej maszynie

Ingenuity to helikopter, który waży niespełna 2 kg. To mały dron. Bob Balaram z Jet Propulsion Laboratory przekazał, że agencja NASA teraz celuje w maszynę w przedziale 25-30 kg. Już teraz rozpoczęto wczesne prace projektowe, które mają na celu pozwolić stworzenie nowego sprzętu. W ten sposób Mars będzie mógł być znacznie lepiej zbadany, bo w przypadku łazików istnieją duże ograniczenia.

Mars to nie jedyne miejsce do latania, które ma na oku NASA. Jak dobrze wiemy, agencja planuje także misję Dragonfly. Jej celem jest stworzenie specjalnego drona, który zostanie wysłany na Tytana. To ogromny księżyc Saturna, który również ma atmosferę. Lądowanie planowane jest dopiero na 2036 rok.

Przeczytaj także: SpaceX planuje wkrótce wystrzelić Starshipa SN15

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij