Udostępnij
Tweetnij

Falcon Heavy poleci drugi raz w kosmos. SpaceX szykuje się do startu (aktualizacja: live stream)

Falcon Heavy to wielka rakieta nośna, która poleci w tym tygodniu drugi raz. Poprzednio SpaceX wystrzeliło ją ponad roku. Tym razem jest to misja komercyjna Arabsat 6A. Przeprojektowany Falcon Heavy ma większy ciąg i dostał pierwsze stopnie w wersji Block 5. SpaceX planuje wystrzelić rakietę w najbliższą środę.

Aktualizacja: Falcon Heavy jest już gotowy do lotu na stanowisku 39A. SpaceX udostępni live stream z wydarzenia. Będziecie to mogli obejrzeć poniżej. Po wystrzeleniu misji Arabsat 6A zostanie podjęta próba sprowadzenia wszystkich trzech członów rakiety na Ziemię. Środkowy stopień ma lądować na barce. Aktualizacja #2: Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych start rakiety przełożono na następny dzień.

Falcon Heavy dostarczył nam wielu wrażeń w lutym 2018 roku, gdy SpaceX wystrzeliło rakietę pierwszy raz. Już jutro (u nas będzie czwartek po północy) zostanie ona wystrzelona w kosmos drugi raz. Będzie to misja komercyjna Arabsat 6A, gdzie na orbitę zostanie wysłany satelita komunikacyjny. W zeszłym tygodniu odbył się test statyczny.

SpaceX przekazało, że planuje obecnie wystrzelić drugi raz rakietę Falcon Heavy dokładnie o 18:35 czasu EDT. U nas będzie kilkadziesiąt minut po północy. Start nastąpi z historycznego stanowiska 39A. Okienko startowe wynosi 2 godziny. Prawdopodobnie zapowiada się na naprawdę ciekawe stanowisko.

SpaceX Falcon Heavy kiedy drugi lo start gdzie oglądać live stream

Falcon Heavy wystrzelony w zeszłym roku nie został odzyskany w pełni. Udało się tylko wylądować bocznymi stopniami. Główny stopień w padł do oceanu, bo SpaceX nie udało się go umieścić na barce. Jak będzie w przypadku jutrzejszej misji, to przekonamy się w niedługim czasie. Pewnie firma będzie chciała odzyskać wszystkie trzy stopnie.

SpaceX zdecydowało się przebudować rakietę Falcon Heavy

Falcon Heavy, który poleci jutro w kosmos, został nieco zmieniony względem tego z 2018 roku. SpaceX umieściło w nim pierwsze stopnie w wersji Block 5, którymi już latały Falcony 9. Rakieta ma większy uciąg na starcie. Prawdopodobnie zostanie udostępniony webcast z jutrzejszego startu i wtedy live stream będzie mógł obejrzeć każdy zainteresowany.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: Twitter

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij