Udostępnij
Tweetnij

Falcon Heavy wkrótce poleci w kosmos drugi raz. SpaceX szykuje się do misji komercyjnej

Falcon Heavy to największa obecnie, operacyjna rakieta nośna należąca do SpaceX, które Elon Musk założył w 2002 roku. Jej pierwszy lot sprzed ponad roku dostarczył nam mnóstwa wrażeń. Obecnie firma przygotowuje się do drugiego lotu rakiety Falcon Heavy. Tym razem będzie to misja komercyjna, która odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Falcon Heavy to duża rakieta nośna, nad którą SpaceX pracowało kilka lat. W zeszłym roku w końcu udało się ją wystrzelić w kosmos i przeprowadzić misję demonstracyjną. Potem o rakiecie zrobiło się cicho, ale wiemy, że firma cały czas nad nią pracowała i starała się ją dopracować. W przyszłym miesiącu odbędzie się drugi lot ze zmodyfikowanymi pierwszymi stopniami.

Falcon Heavy poleci w kosmos 7 lub 8 kwietnia. Test statyczny zostanie przeprowadzony już za kilka dni. SpaceX planuje odpalić silniki 31 marca. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to tydzień później rakieta zostanie wystrzelona. Tym razem będzie to misja komercyjna, a więc z ładunkiem, który nie będzie wystrzelony tylko na pokaz.

SpaceX nowy Falcon Heavy kiedy druga misja Mars Elon Musk kosmos rakieta nośna

SpaceX w nowej rakiecie Falcon Heavy zmieniło pierwsze stopnie

Nowy Falcon Heavy, który poleci w przyszłym miesiącu, różni się od rakiety, którą wystrzelono w lutym 2018 roku. SpaceX zmieniło pierwsze stopnie. Tym razem są one w wersji Block 5, które wcześniej używano już w Falconach 9. Powyżej grafika, gdzie można zobaczyć różnice.

SpaceX zapewne podejmie się próby wylądowania pierwszymi stopniami rakiety Falcon Heavy. W trakcie misji demonstracyjnej udało się wylądować bocznymi częściami. Możliwe, że tym razem uda się trzema. O tym jednak przekonamy się z czasem. Elon Musk i spółka pracują także nad większą rakietą nośną. To Starship, który ma pozwolić m.in. latanie na Marsa.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij