Udostępnij
Tweetnij

Nagrywanie ekranu iPhone’a z iOS 11 jeszcze nigdy nie było tak proste

Nagrywanie ekranu iPhone’a do tej pory nie należało do wygodnych czynności. Do tego potrzebny był komputer Mac z QuickTime czy inny program firmy trzeciej. Wraz z iOS 11 to ulega wielkiej zmianie na plus i nagrywanie ekranu iPhone’a będzie bardzo proste. Tym bardziej, że Apple przemyślało nowe narzędzie i zaszyło w nim ciekawe funkcje.

Nagrywanie ekranu iPhone’a do tej pory nie należało do wygodnych czynności. Do tego potrzebny był komputer Mac z QuickTime czy inny program firmy trzeciej. Wraz z iOS 11 to ulega wielkiej zmianie na plus i nagrywanie ekranu iPhone’a będzie bardzo proste. Tym bardziej, że Apple przemyślało nowe narzędzie i zaszyło w nim ciekawą funkcję.

iOS 11 wprowadza nowe narzędzie do nagrywania ekranu iPhone’a. Dzięki temu w końcu można zapomnieć o niewygodnej metodzie z użyciem komputera Mac, kabla USB i programu QuickTime. W systemie zintegrowano nową funkcję, która jest bardzo prosta w użyciu. Przy okazji ma dodatkową funkcję, która przyda się do screencastów.

Jak nagrać ekran iPhone’a w iOS 11?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. W tym celu trzeba sięgnąć po wbudowane narzędzie, które znajduje się w nowym centrum sterowania. Chcąc to zrobić trzeba wykonać następujące czynności.

1. Należy udać się do Ustawienia oraz Centrum sterowania i w sekcji WIĘCEJ NARZĘDZI wybrać Screen Recording (opcja jeszcze nie została przetłumaczona, ale pewnie w finalnej wersji iOS 11 będzie to Nagrywanie ekranu).

2. W kolejnym kroku trzeba uruchomić nowe centrum sterowania, gdzie znajdziecie ikonkę Nagranie z ekranu. Jej dotknięcie spowoduje rozpoczęcie procesu rejestrowania zawartości ekranu.

3. Chcąc zakończyć nagrywanie ekranu iPhone’a czy iPada trzeba dotknąć niebieski pasek u góry ekranu i następnie wskazać opcję Zatrzymaj. Wideo zostanie zapisane. Alternatywnie nagrywanie można zatrzymać po ponownym dotknięciu przycisku w centrum sterowania.

Apple iOS 11 beta 1 nagrywanie ekranu iPhone

Warto dodać, że tutaj Apple ukryło pewną funkcję, ale skorzystają z niej tylko właściciele nowszych iPhone’ów, których ekrany wspierają funkcję 3D Touch. Po mocniejszym naciśnięciu przycisku w centrum sterowania odpowiedzialnego za uruchomienie narzędzia pojawi się dodatkowa opcja w postaci możliwości włączenia mikrofonu, co widzicie na poniższych zrzutach ekranowych. W ten sposób w prosty sposób będzie można dodać głos do nagrania.

nagrywanie ekranu iPhone

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z systemu iOS 11 beta:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dritone

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij