Udostępnij
Tweetnij

Samsung już udostępnia czerwcowe poprawki, ale jeszcze nie dla polskich smartfonów

Samsung rozpoczął już dystrybuować czerwcowe poprawki bezpieczeństwa dla systemu Android, gdzie zaszył również poprawki dla własnego oprogramowania. Koreańczycy już udostępniają aktualne patche, ale jeszcze nie dla waszych Galaxy S8 czy S7. W pierwszej kolejności firma zaczęła od smartfonów Galaxy J2 Prime i Galaxy C9 Pro.

Samsung rozpoczął już dystrybuować czerwcowe poprawki bezpieczeństwa dla systemu Android, gdzie zaszył również poprawki dla własnego oprogramowania. Koreańczycy już udostępniają aktualne patche, ale jeszcze nie dla waszych Galaxy S8 czy S7. W pierwszej kolejności firma zaczęła od smartfonów Galaxy J2 Prime i Galaxy C9 Pro.

Samsung Galaxy S7 edge XEO aktualizacja Android 7.0 Nougat OTA

Samsung jakiś czas temu obiecał, że też zamierza udostępniać comiesięczne poprawki bezpieczeństwa dla własnych smartfonów. Patche te przygotowuje dla systemu Android samo Google, ale Koreańczycy wprowadzają też poprawki dla własnego oprogramowania. Tak przygotowane aktualizacje potem są już udostępniane dla użytkowników końcowych.

Samsung omówił zawartość czerwcowych poprawek bezpieczeństwa wcześniej w tym miesiącu. Jak dobrze pamiętamy (a jeśli nie, to możecie sobie o tym przeczytać w linku wyżej), czerwcowe poprawki są naprawdę duże i zawierają wiele aktualizacji bezpieczeństwa. Samo Google załatało ponad 90 luk w Androidzie, a Samsung wprowadził 23 poprawki we własnym oprogramowaniu. Teraz Koreańczycy zaczęli ich dystrybucję.

Niestety, czerwcowe poprawki bezpieczeństwa nie są jeszcze dostępne dla smartfonów z polskiej dystrybucji. Na razie dostają je modele Galaxy J2 Prime i Galaxy C9 Pro, które otrzymały firmware kończący się ciągami znaków – odpowiednio – G532GDDU1AQE3 oraz C900FDDU1AQE6. Już niedługo uaktualnienia powinny zacząć trafiać także na smartfony z polskiej dystrybucji. Najpierw pewnie na Samsungi Galaxy S8 i S8+, a potem także na inne modele.

źródło: The Android Soul

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij