Najlepsze nowe gry mobilne – styczeń 2017 [iOS/Android]

Katarzyna Dąbkowska, 2017-02-01 09:12
0

Pierwszy miesiąc 2017 roku już za nami. W App Store i Sklepie Play pojawiły się kolejne, bardzo ciekawe gry. Co jednak jest warte uwagi? Postanowiliśmy wyręczyć Was w poszukiwaniach ciekawych produkcji, w jakie warto zainwestować czas i pieniądze. Poniżej znajdziecie 10 najciekawszych według nas tytułów na iOS i Androida.

Z-Exemplar

Z-Exemplar to tytuł, który powinien spodobać się miłośnikom ciekawych strzelanek w stylu retro. Podczas rozgrywki, jak można się domyślić, musimy unicestwiać kolejne fale wrogów. Nie stoimy jednak w miejscu. Nasza postać przesuwa się ciągle od lewej do prawej strony ekranu. Gracz musi przy okazji dbać o to, by nie zostać zestrzelonym przez oponenta. Ma przy tym do dyspozycji spory arsenał pocisków standardowych i specjalnych. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 7.0 i nowszym oraz Androidem 2.3 i nowszym.

z-exemplar

The Binding of Isaac: Rebirth

The Binding of Isaac to bardzo ciekawa historia bazująca na biblijnej opowieści o Izaaku i złożeniu go w ofierze Bogu przez Abrahama w ramach próby. Gra skupia się na tym, że Izaak ukrywa się przed ojcem w piwnicy domu. Okazuje się jednak, iż jest ona zamieszkana przez potwory i demony, z którymi musi się zmierzyć chłopiec. Edycja Rebirth to ulepszona wersja gry z 2011 roku. Zawiera ulepszoną oprawę graficzną oraz tryb kooperacji. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 10.0 i nowszym.

the binding of isaac rebirth

Five Nights at Freddy’s Sister Location

Five Nights at Freddy’s to ciekawa seria gier utrzymanych w klimatach horroru. Mamy tutaj do czynienia z przerażającymi, animatronicznymi zabawkami, które w nocy ożywają, by zapolować na nocnego stróża. Scott Cawthon, twórca serii, raz odstąpił od standardowej formuły przy FNAF World. Gra niespecjalnie przypadła do gustu użytkownikom. Przy Sister Location postanowił powrócić do korzeni, tym razem jednak z innym lokalem należącym do sieci. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i nowszym oraz Androidem 2.3 i nowszym.

Five nights at freddy's sister location

Ninja Spinky Challenges

Jeśli śledziliście gry mobilne w ciągu ostatnich kilku lat, Waszej uwadze nie mógł ujść Flappy Bird. Gra bardzo szybko zyskała popularność i bardzo szybko została również zdjęta z App Store. Powód? Najprawdopodobniej twórca gry, Dong Nguyen, za bardzo wzorował się na serii gier z Mario, więc Nintendo pogroziło mu palcem. Ale ten nie poddał się i wraz ze swoją firmą, DotGears, wziął się do roboty. Efektem prac jest między innymi Ninja Spinky Challenges, które nie przypomina popularnych przygód żółtego ptaka. Tym razem mamy do czynienia z serią minigier, w których musimy wykonywać określone zadania. Na liście jest między innymi omijanie owoców lub rzucanie shurikenami w określone cele. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i nowszym oraz Androidem 2.3.3 i nowszym.

ninja spinky challenges

Star Wars Force Arena

Star Wars Force Arena, jak sama nazwa wskazuje, rozgrywa się w uniwersum Gwiezdnych wojen. Nie mamy tutaj jednak do czynienia z wciągającą historią. Gra całkowicie skupiona jest na pojedynkach. Gracz przejmuje kontrolę nad dwiema postaciami znanymi ze wspomnianego uniwersum i staje naprzeciw swojego wroga. Na liście bohaterów znalazły się znane wielbicielom Gwiezdnych wojen postacie, takie jak Darth Vader, Luke Skywalker, Han Solo czy Księżniczka Leia. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 7.0 i nowszym oraz Androidem 4.0 i nowszym.

star wars force arena

Red’s Kingdom

Red’s Kingdom to ciekawa gra logiczna, w której kierujemy losami tytułowego Reda. Jest to niewielkich rozmiarów wiewiórka, która stara się odszukać swojego porwanego ojca i złotego orzecha. Bo musicie wiedzieć, że dla Reda orzeszki są bardzo ważne! Podczas rozgrywki wiewiórka zwija się w kulkę i mknie przed siebie, póki nie napotka jakiejś przeszkody. Zadaniem gracza jest takie pokierowanie przekładniami, by przeszkody owe były ustawione tak, aby Red dotarł do wyznaczonego na planszy punktu. Gra dostępna jest na sprzętach z iOS 8.0 i nowszym.

Red's Kingdom

WWE: Champions

WWE: Champions to propozycja dla wielbicieli mordobicia. Podczas rozgrywki ciągle rozszerzamy swoją grupę gwiazd dobrze znanych nam z ringu. Na liście sław znaleźć można takie postacie jak Rock, Undertaker, Macho Man Randy Savage, John Cena czy Triple H. Wszystkich bohaterów można wystawiać do walki. Można ich także ulepszać z pomocą specjalnych, dodatkowych umiejętności. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i nowszym oraz Androidem 4.0.3 i nowszym.

wwe champions

Milkmaid of the Milky Way

Milkmaid of the Milky Way opowiada historię pewnej skromnej dojarki z Norwegii. Mieszka ona na odległym fiordzie, gdzie prowadzi bardzo spokojne, nudne życie. Pewnego dnia nad jej domem pojawia się tajemniczy statek kosmiczny. Dojarka wyrusza więc w daleką podróż w kosmos, gdzie czeka na nią wiele przygód. Gra utrzymana jest w duchu retro. Produkcję możecie pobrać na urządzenia mobilne z iOS 9.1 i nowszym.

Milkmaid of the Milky Way

Creature Quest

Creature Quest pozwala użytkownikowi na pokierowanie grupą pięciu bohaterów złożonych z postaci różnych ras. Wśród nich są zarówno człekokształtne postacie, jak i potwory. Taki „zestaw” osobistości posłuży graczowi do pojedynków z oponentami. Postacie można kolekcjonować i wymieniać. Głównym projektantem gry jest Jon Van Caneghem, znany przed wszystkim z serii Might & Magic. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i nowszym oraz Androidem 4.1 i nowszym.

creature quest

Pokemon Duel

Pokemon Duel to kolejna odsłona skupiona wokół popularnych stworków. Gra nie przypomina jednak innych tytułów z konsolowych serii czy ostatniego hitu – Pokemon Go. Stanowi jednak ciekawostkę dla fanów kolorowych stworków. W grze kierujemy grupą sześciu Pokemonów (tutaj w postaci figurek) i staramy się przejąć wyznaczoną na planszy lokację jako pierwsi, przed naszym oponentem. Każdy ze stworków ma swoje własne ataki i umiejętności. Pokemon Duel dostępne jest na urządzeniach mobilnych z iOS 7.0 i nowszym oraz Androidem 4.1 i nowszym.

pokemon duel

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy
The following two tabs change content below.

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.