Udostępnij
Tweetnij

Na rynku gier królują pozycje na smartfony i tablety

Z nowego raportu wynika, że gry mobilne były wiodącym sektorem na rynku gier w roku fiskalnym 2015.

Raport

Z nowego raportu wynika, że gry mobilne były wiodącym sektorem na rynku gier w roku fiskalnym 2015.

SuperData Research opublikowało raport odnośnie stanu rynku gier na rok fiskalny 2015. Wartość tej gałęzi gospodarki na zeszły rok wynosi 74,2 mld dolarów. Według spostrzeżeń twórców raportu, liczba ta potroiła się w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Jak wygląda całe zestawienie? Na drugim miejscu z wynikiem 19,7 miliarda dolarów zakwalifikowała się sprzedaż detaliczna gier. Dalej kolejno na liście pojawiły się gry MMO w modelu free-to-play (8,7 mld), gry społecznościowe (7,9 mld), dodatki do gier na PC (7,5 mld), sprzedaż cyfrowa na konsolach (3,1 mld), MMO w modelu „zapłać, aby grać” (2,7 mld), a także wideo o grach (1,5 mld), eSport (612 mln) i wirtualna rzeczywistość (225 mln). Najważniejsze jest jednak miejsce pierwsze, na którym uklasyfikowały się gry na urządzenia mobilne. W tym roku dział ten wart jest 22,3 mld dolarów. Więcej dowiecie się z oficjalnego raportu, który znajdziecie klikając tutaj.

Grasz na tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij