Udostępnij
Tweetnij

Konami skupi się na grach mobilnych

Prezes Konami, Hideki Hayakawa, potwierdził, że firma mocniej skupi się na produkcjach smartfonowych i tabletowych.

Konami

Prezes Konami, Hideki Hayakawa, potwierdził, że firma mocniej skupi się na produkcjach smartfonowych i tabletowych.

Konami znane jest przede wszystkim z takich gier jak Metal Gear Solid, Silent Hill czy Pro Evolution Soccer. Japońska firma nie będzie jednak stawiała w pierwszej kolejności na gry pecetowe i konsolowe. Według nowego prezesa Konami, Hidekiego Hayakawy, pierwszeństwo w produkcji gier będą miały urządzenia mobilne. W wywiadzie dla Nikkei Trendy Net Hayakawa stwierdził:

– Naszą główną platformą będą urządzenia mobilne. Nasze gry przeniosą się ze sprzedaży przedmiotów na sprzedaż funkcji na wzór modelu „płać podczas gry” znanego z takich produkcji jak Power Pro czy Winning Eleven.

Dalej Hayakawa stwierdził, że to właśnie w urządzeniach mobilnych leży przyszłość gier. Nie oznacza to, oczywiście, że Konami całkowicie zrezygnuje z konsol i pecetów, ale skupi się przede wszystkim na grach mobilnych. Konami nie jest jedyną japońską firmą, która ostatnio dostrzegła potencjał w szybko rozwijającym się rynku smartfonów i tabletów. Mocny nacisk na gry mobilne zapowiedziało również Square Enix, które odnotowało w zeszłym roku fiskalnym wzrost dochodów o 49%. Takie wyniki firma zawdzięcza przede wszystkim mobilnym tytułom i grom MMO.

Źródło: NeoGAF

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij