Udostępnij
Tweetnij

BlackBerry – zyski ze sprzedaży telefonów spadły o połowę

Firma BlackBerry ujawniła finansowe na IV kwartał roku finansowego 2016. Bardzo źle wygląda dział telefonów. Optymistycznie zapowiada się natomiast sprzedaż usług i oprogramowania.

Firma BlackBerry ujawniła wyniki na IV kwartał roku finansowego. Bardzo źle wygląda dział telefonów. Optymistycznie zapowiada się natomiast sprzedaż usług i oprogramowania.

BlackBerry podało swoje wyniki na czwarty kwartał  roku finansowego. Firma wygenerowała zyski na poziomie 464 milionów dolarów, czyli o 30% mniej niż w przypadku analogicznego kwartału w roku ubiegłym, kiedy zysk ten wynosił 660 milionów. Analitycy przewidywali dużo większe dochody, które miały utrzymać się na poziomie 563 milionów dolarów. W rozliczeniu całorocznym przychody stopniały z 3,34 na 2,16 miliarda dolarów. Najgorzej ma się dział zajmujący się produkcją telefonów.

blackberry

Z rozliczenia BlackBerry wynika, że w IV kwartale sprzedało się około 600 tysięcy egzemplarzy telefonów tej firmy. To o ponad połowę mniej niż w przypadku analogicznego kwartału poprzedniego roku fiskalnego, kiedy rozeszło się 1,3 mln sztuk, i 14% mniej w porównaniu do III kwartału roku 2016. John Chen, prezes firmy, jest jednak dobrej myśli. Powodem mają być wpływy z oprogramowania oraz usług. Spodziewano się, że zyski z tego działu wyniosą 500 milionów dolarów, a ostatecznie liczba ta wyniosła 527 milionów. Chen powiedział, że firma przewiduje wzrost zysków z tej gałęzi o 30% w przyszłym roku finansowym. Firma potwierdziła przy okazji, że BlackBerry Priv otrzyma aktualizację do Androida Marshmallow w przyszłym miesiącu. Oczekujący natomiast na aktualizację z numerem 10.3.3 dla użytkowników BlackBerry 10 będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Firma zapowiedziała, że pojawi się ona dopiero w czerwcu.

Źródło: PhoneArena

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij