Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp bez wsparcia dla BlackBerry i innych starszych systemów od 2017 r.

Twórcy WhatsApp zapowiedzieli, że wsparcia dla BlackBerry, starszych wersji systemu Android, Windows i Symbiana możemy spodziewać się tylko do końca roku.

whatsapp

Twórcy WhatsApp zapowiedzieli, że wsparcie dla BlackBerry, starszych wersji systemu Android, Windows Phone i Symbiana możemy spodziewać się tylko do końca roku.

Korzysta z Was ktoś jeszcze z BlackBerry? Jeśli tak, jesteście w tej niewielkie, wymierającej grupie użytkowników. Nawet w USA system ten został wypychany z rynku. Jeszcze kilka lat temu, w 2009 roku, kiedy na rynek wchodził komunikator WhatsApp, grupa użytkowników tej aplikacji wyglądała zupełnie inaczej. Ponad 70% z nich korzystało właśnie z BlackBerry lub Symbiana. Tylko 25% z Androida i iOS. Teraz sytuacja ta diametralnie się zmieniła.

Kiedy zaczynaliśmy z WhatsApp w 2009 roku, grupa użytkowników urządzeń mobilnych wyglądała zupełnie inaczej niż dzisiaj. App Store od Apple’a miał zaledwie kilka miesięcy. Około 70% wszystkich urządzeń wtedy sprzedawanych działało z systemami BlackBerry lub Nokii. Systemy operacyjne oferowane wtedy przez Apple, Google czy Microsoft, czyli te, które dzisiaj oferowane są w 99,5% wszystkich urządzeń, wtedy były dostępne jedynie na 25% urządzeń – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu WhatsApp.

Z racji zachodzących zmian twórcy WhatsApp postanowili zrezygnować ze wsparcia dla BlackBerry. Jeśli nadal korzystacie z tego systemu i zależy Wam na tym komunikatorze, macie czas na przeniesienie się na inny system do końca tego roku. Do wtedy bowiem WhatsApp zapowiedziało wsparcie dla tej wersji systemu.

To jednak nie wszystko. WhatsApp zapowiedział również, że od 2017 roku nie będzie też wspierał starszych wersji systemu Android (2.1 oraz 2.2) i Windows Phone (7.1), a także Symbiana S60 i Nokii S40.

Źródło: whatsapp

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij