Udostępnij
Tweetnij

BlackBerry zapowiada 2 nowe telefony ze średniej półki

Prezes BlackBerry, John Chan, potwierdził, że w 2016 roku pojawią się dwa telefony tej firmy – jeden z klawiaturą, drugi z ekranem dotykowym. Mają być to urządzenia ze średniej półki cenowej.

Prezes BlackBerry, John Chan, potwierdził, że w 2016 roku pojawią się dwa telefony tej firmy – jeden z klawiaturą, drugi z ekranem dotykowym. Mają być to urządzenia ze średniej półki cenowej.

Kilka dni temu BlackBerry ujawniło wyniki na czwarty kwartał poprzedniego roku finansowego. W wielkim skrócie ujmując – nie jest dobrze. Firma wygenerowała zyski na poziomie 464 milionów dolarów, czyli o 30% mniej niż w przypadku analogicznego kwartału w roku ubiegłym, kiedy zysk ten wynosił 660 milionów. Analitycy przewidywali dużo większe dochody, które miały utrzymać się na poziomie 563 milionów dolarów. W rozliczeniu całorocznym przychody stopniały z 3,34 na 2,16 miliarda dolarów. Najgorzej ma się dział zajmujący się produkcją smartfonów. Z rozliczenia BlackBerry wynika, że w IV kwartale sprzedało się około 600 tysięcy egzemplarzy telefonów tej firmy.

blackberry

Użytkowników nie zachęcił też Priv. Ale firma nie poddaje się. W wywiadzie udzielonym The National John Chen potwierdził, że w 2016 roku pojawią się jeszcze dwa telefony z logiem BlackBerry, jeden z klawiaturą, drugi z ekranem dotykowym. Będą to urządzenia ze średniej półki. Stwierdził również, że wydanie Priv było błędem. Według Chana pierwszy telefon BlackBerry z Androidem był po prostu za drogi dla użytkowników. Nie powinien więc kosztować 700 dolarów, a 400. Chan zapowiedział też, iż jego firma ma zamiar w tym roku wspierać BlackBerry 10, jednak nie wydadzą żadnych nowych sprzętów opartych o swój system operacyjny. Mają za to zamiar zapewnić maksymalne bezpieczeństwo użytkownikom swoich nowych telefonów, które będą działały w oparciu o Androida. Czyżby zatem plotki o porzuceniu przez kanadyjskiego producenta linii smartfonów miały okazać się nieprawdziwe?

Źródło: AndroidAuthority

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij