Udostępnij
Tweetnij

Barack Obama nadal z BlackBerry. Ale jego doradcy dostali iPhone’y

New York Times donosi, że doradcy prezydenta Stanów Zjednoczonych mogą już korzystać z nowych iPhone’ów. Barack Obama nadal jednak nosi przy sobie BlackBerry.

New York Times donosi, że doradcy prezydenta Stanów Zjednoczonych mogą już korzystać z nowych iPhone’ów. Barack Obama nadal jednak nosi przy sobie BlackBerry.

Choć mogłoby się wydawać, że Biały Dom powinien być przepełniony nowoczesnymi urządzeniami, jak to widać w wielu amerykańskich filmach czy serialach, w rzeczywistości postęp technologiczny uległ tam zatrzymaniu. Powody? Przede wszystkim bezpieczeństwo. Jak donosi New York Times, siedziba prezydenta USA wypełniona jest starymi urządzeniami. Sam Barack Obama nie może korzystać z iPhone’a, ale robią to już jego doradcy. Od lat służy mu specjalnie zabezpieczony BlackBerry.

Barack Obama

Do niedawna doradcy z Zachodniego Skrzydła byli uwięzieni w smutnym i oszałamiającym stanie mierności technologicznej: komputery stacjonarne z ostatniej dekady, czarno-białe drukarki bez możliwości obustronnego drukowania, starzejące się telefony BlackBerry (brak iPhone’ów), słaby bezprzewodowy Internet i telefony stacjonarne tak stare, że jedynie kilkoro pracowników było w stanie zaprogramować przyciski szybkiego wybierania (…). Wielu z doradców Białego Domu korzysta już z najnowszych iPhone’ów. Barack Obama jednak wciąż nosi przy sobie specjalnie zmodyfikowany, mocno zabezpieczony telefon BlackBerry – pisze New York Times.

Co ciekawe, były sekretarz stanu USA, Hillary Clinton, bardzo chciała kiedyś korzystać z BlackBerry kilka lat temu, kiedy rozpoczynała karierę na tym stanowisku. NSA jednak odmówiło jej tego przywileju zasłaniając się bezpieczeństwem i zbyt kosztowną zmianą infrastruktury w budynku. Powątpiewamy, że Obamie będzie dane spróbowanie korzystania z iPhone’a do końca kadencji. Szczególnie teraz, gdy okazało się, że telefony Apple’a można złamać bez pomocy giganta z Cupertino, co pewnie rzuca drobny cień na bezpieczeństwo komunikacji. Może być też tak, że życzenie Hillary może być spełnione i powróci do pracy z BlackBerry. Jeśli, oczywiście, wygra tegoroczne wybory prezydenckie. Jeżeli tak się stanie, Clinton może być jedną z nielicznych osób wciąż korzystających z BlackBerry. Jak dowiedzieliśmy się ostatnio, zyski ze sprzedaży tych telefonów spadły o połowę.

Źródło: NYTimes, 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij