Udostępnij
Tweetnij

Hillary Clinton chciała korzystać z BlackBerry. Odmówiono jej

W 2009 roku, kiedy Hillary Clinton była sekretarzem stanu, poprosiła o możliwość korzystania z telefonu z systemem BlackBerry. Odmówiono jej pod pretekstem zbyt kosztownych zmian infrastruktury w Departamencie Stanu.

W 2009 roku, kiedy Hillary Clinton była Sekretarzem Stanu, poprosiła o możliwość korzystania z telefonu z systemem BlackBerry. Odmówiono jej pod pretekstem zbyt kosztownych zmian infrastruktury w Departamencie Stanu.

Judical Watch, organizacja, której celem jest sprawdzanie, czy politycy i osoby publiczne działają zgodnie z prawem, dowiedziała się kilku ciekawych rzeczy korzystając z prawa do informacji w ramach Freedom of Informaton Act. Dokument, który uzyskano, potwierdził, że 2009 roku Hillary Clinton, będąc sekretarzem stanu, chciała zakupić nowy telefon. Clinton chciała bezpieczny telefon z systemem BlackBerry. Niestety, spotkała się z protestem ze strony NSA, które odmówiło przyznania Hillary takiego telefonu.

blackberry

Wbrew pozorom nie chodziło o samo bezpieczeństwo. Zespół Clinton zwrócił uwagę na to, że infrastruktura w Departamencie Stanu nie jest na to przygotowana, a inwestycja w jej dostosowanie jest zbyt kosztowna. W tym samym czasie pytano, jak poradzono sobie z problemem BlackBerry w Białym Domu, jako że z takich telefonów korzystał Obama. Dopytującym kazano „zamknąć się i nie interesować tematem”.

Z innego maila wynika, że Hillary korzystała z BlackBerry podczas kampanii w 2008 roku i chciała kontynuować swój „związek” z telefonem. Z maila wynikało także, że wcześniej z takim wnioskiem zgłosiła się także poprzedniczka – Condoleezza Rice, jednak jej wniosek również odrzucono.

Przypomnijmy, że Hillary Clinton startuje w wyborach prezydenckich. Ich wyniki poznamy w listopadzie. Być może zatem Clinton wybierze przedstawiciela wymierającego gatunku. Z drugiej jednak strony preferencje Hilary mogły się zmienić od 2009 roku.

Źródło: PhoneArena

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij