Udostępnij
Tweetnij

iOS 18 beta i macOS Sequoia beta. Apple nie udostępniło do testów tych nowości

iOS 18 beta i macOS Sequoia beta są już dostępne do testów. Co nowego tu znajdziemy? Nowości nie brakuje, ale pierwsze wydania poglądowe są pozbawione pewnych nowych funkcji, które pokazano w trakcie WWDC24. Zobaczmy, czego brakuje w iOS 18 beta i macOS Sequoia beta na obecnym etapie programu pilotażowego.

iOS 18 beta oraz macOS Sequoia beta to nowe systemy operacyjne, które Apple zaprezentowało w trakcie konferencji WWDC24. Można je już instalować. Na razie są to pierwsze wydania poglądowe skierowane do deweloperów. Nowości nie brakuje, ale nie wszystkie pokazane w trakcie keynote są już dostępne w ramach testów. Pewne nowe funkcje nie zostały jeszcze wprowadzone i trzeba będzie na nie poczekać nieco dłużej.

Te nowości z iOS 18 beta i macOS Sequoia beta niedostępne

  • Apple Intelligence – pakiet nowości opartych na AI, któremu w trakcie WWDC24 poświęcono dużo uwagi. Nowych funkcji jest sporo, ale firma każe na nie czekać, co przekazano już w trakcie pokazu. W macOS Sequoia beta i iOS 18 beta na razie ich nie ma. Zostaną udostępnione do testów latem.
  • iPhone Mirroring – jedna z najciekawszych nowych funkcji z iOS 18 oraz macOS Sequoia, która pozwoli na wyświetlanie ekranu telefonu na Macu. Poza tym będą w ten sposób prezentowane powiadomienia z iPhone’a, a nawet można będzie przeciągać pliki pomiędzy dwoma urządzeniami.
  • Przeprojektowana Poczta – Apple odświeżyło aplikację Mail, gdzie dodano wiele ciekawych nowości. Pozwoli to na lepszą organizację skrzynki oraz dostęp do konkretnych wiadomości. Niestety w iOS 18 beta 1 na razie jej nie ma i zostanie udostępniona w późniejszym czasie.
iOS 18 beta macOS Sequioa beta Apple nowości
iOS 18 beta 1 i macOS Sequoia beta 1 nie mają wszystkich nowości pokazanych przez Apple.
  • Wsparcie dla RCS w aplikacji Wiadomości – Apple zapowiedziało już dawno, że planuje wprowadzić do iMessage wsparcie dla standardu RCS (Rich Communication Services). W trakcie WWDC24 ujawniono, że w przypadku iPhone’ów rzeczywiście nastąpi to wraz z aktualizacją iOS 18. Jednak w obecnej wersji beta nie ma na razie po RCS śladu.
  • Highlights z Safari – Apple we własnej przeglądarce zapowiedziało funkcję, która bazuje na uczeniu maszynowym. Umożliwia ona wychwytywanie najważniejszych informacji. Natomiast w narzędziu czytnika będą oferowane podsumowania. Nowe rozwiązanie oparte na AI nie jest jednak jeszcze dostępne w ramach testów.

Apple doda nowe funkcje do iOS 18 beta i macOS Sequoia beta później

Wspomniane wyżej nowości nie są jeszcze dostępne, ale spodziewajmy się, że zostaną wprowadzono wraz z kolejnymi wersjami poglądowymi systemów iOS 18 beta i macOS Sequoia beta. Możliwe, że część z nich pojawi się już w drugich betach, a inne w późniejszym terminie.

Warto również mieć na uwadze, że nie wszystkie z zaprezentowanych funkcji zostaną udostępnione od razu wraz z wrześniowymi aktualizacjami. Pewne z nich, jak na przykład integracja z ChatGPT, mają pojawić się wraz z pomniejszymi uaktualnieniami później w tym roku.

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij