Udostępnij
Tweetnij

iOS 18 beta. Co warto wiedzieć przed instalacją aktualizacji już dziś?

iOS 18 beta to poglądowa wersja nowego systemu operacyjnego dla iPhone’ów, którą wkrótce udostępni Apple. Co warto wiedzieć o nowym oprogramowaniu już dziś? Instalacja iOS 18 beta najpierw zostanie umożliwiona deweloperom aplikacji. Kilka tygodni później Apple powinno uruchomić publiczny program pilotażowy.

iOS 18 beta to poglądowa wersja nowego systemu operacyjnego dla iPhone’ów, który zbliża się wielkimi krokami. Najpierw odbędzie się oficjalna zapowiedź najważniejszych nowości. Potem zostanie umożliwiona instalacja oprogramowania, choć początkowo nie będzie mógł zrobić tego każdy zainteresowany. Zobaczmy, co warto wiedzieć.

Zapowiedź iOS 18 w trakcie WWDC24

Apple zaprezentuje system operacyjny iOS 18 pierwszego dnia konferencji WWDC24. Nastąpi to w trakcie keynote otwierającego wydarzenie, który został zaplanowany na 10 czerwca. Tego dnia poznamy najważniejsze nowości przygotowane przez producenta.

Wiemy, że Apple położyło duży nacisk na sztuczną inteligencję i funkcje oparte na AI. W drodze jest m.in. nowa Siri oraz wiele więcej. Oczywiście nie zabraknie także udoskonaleń obejmujących inne obszary oprogramowania. Choć na duże zmiany w interfejsie użytkownika nie ma co liczyć.

Instalacja iOS 18 beta nie od razu dla wszystkich

Testerzy z pewnością już zacierają ręce, ale pamiętajmy, że Apple planuje udostępnić iOS 18 beta do testów etapami. W pierwszej kolejności, bo już po keynote zaplanowanym na 10 czerwca, firma odda nowe systemy operacyjne w ręce deweloperów aplikacji. To oni w pierwszej kolejności będą mogli zapoznać się ze zmianami w API oraz nowościami. Dostęp będzie wymagał specjalnego konta deweloperskiego.

Publiczny program pilotażowy, gdzie iOS 18 beta będą mogli instalować wszyscy chętni właściciele zgodnych iPhone’ów (których lista zostanie ujawniona w trakcie WWDC24), zostanie uruchomiony w późniejszym czasie. Nastąpi to pewnie na początku lipca. Testerzy wtedy otrzymają pierwszą publiczną betę systemu operacyjnego, która to pewnie będzie drugim lub trzecim wydaniem udostępnionym nieco wcześniej deweloperom.

Program pilotażowy oprogramowania potrwa kilka miesięcy i dobiegnie końca we wrześniu, kiedy to Apple udostępni testerom wersje RC (Realese Candidate) nowych systemów operacyjnych. Kilka dni później zostanie udostępniona finalna aktualizacja dla wszystkich użytkowników zgodnych urządzeń.

iOS 18 beta to poglądowe oprogramowanie

Pamiętajmy, że iOS 18 beta to poglądowa wersja nowego systemu operacyjnego, a nie sfinalizowana. Dlatego powinna być instalowana przez bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy chcą wspomóc proces szukania błędów. Tych może być całkiem sporo. Zwłaszcza w początkowej fazie programu pilotażowego, co warto mieć na uwadze. Dlatego instalacja nie jest zalecana dla wszystkich.

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij