Udostępnij
Tweetnij

iOS 18 beta. Co nowego z aktualizacją dla iPhone’ów? Nowości jest wiele

iOS 18 beta to poglądowa wersja nowego systemu dla iPhone’ów. Apple w trakcie WWDC24 zaprezentowało wiele nowości. Co nowego tu znajdziemy? W iOS 18 wprowadzono liczne nowe funkcje oraz zmiany. Zobaczmy, co dodano oraz które iPhone’y i kiedy otrzymają nową aktualizację oprogramowania.

iOS 18 beta to poglądowa wersja oprogramowania dla iPhone’ów, którą Apple zaprezentowało w trakcie keynote otwierającym konferencję WWDC24. Co nowego wprowadza aktualizacja? Które modele telefonów z logo nadgryzionego jabłka ją dostaną i kiedy to nastąpi? Zobaczmy sobie najciekawsze nowości oraz nowe funkcje.

Co nowego w iOS 18 dla iPhone’ów

Aktualizacja iOS 18 to duże uaktualnienie systemu operacyjnego dla iPhone’ów, które wprowadza naprawdę wiele nowości obejmujących różne obszary oprogramowania. Najważniejsze z nich widoczne są niżej.

 • Odświeżony ekran domowy. Apple postanowiło wprowadzić duże zmiany obejmujące ten element oprogramowania. Dodano obsługę dark mode, który już od kilku lat dostępny jest w ustawieniach czy dla aplikacji. Wśród nowości jest również możliwość ustawiania ikon w szerszym zakresie niż dotychczas.
iOS 18 beta co nowego nowości Apple iPhone zmiany nowe funkcje
 • Przeprojektowana aplikacja Zdjęcia. Apple wraz z iOS 18 wprowadził mnóstwo zmian do aplikacji Zdjęcia i jest to największe jej przeprojektowanie w całej historii, gdzie dodano m.in. przypinane kolekcje.
iOS 18 beta co nowego nowości Apple iPhone zmiany nowe funkcje
Co nowego w iOS 18? Nowości nie brakuje.
 • Przeprojektowane ustawienia i nowe centrum sterowania. Apple postanowiło również przeprojektować sekcję Ustawienia. Wprowadzono zmiany mające sprawić, że stanie się ona bardziej użyteczna. Dodano również nowe centrum sterowania, gdzie wprowadzono m.in. obsługę kart.
 • Lepsza prywatność dzięki Face ID. Zgodnie z zapowiedziami, możliwość blokowania dostępu do aplikacji rozszerzono o wsparcie z wykorzystaniem funkcji opartej na kamerze TrueDepth. W ten sposób można uniemożliwić innym osobom dostęp do zawartości poszczególnych programów. Aplikacje można też chować.
 • Wiadomości dostają wsparcie dla RCS.
 • Apple Intelligence. iOS 18 wprowadza również nowe funkcje AI, które gigant przygotowywał od miesięcy. Siri również doczekała się licznych zmian, które sprawią, że cyfrowa asystentka będzie jeszcze lepsza. Warto dodać, że pakiet oparty na sztucznej inteligencji ma być gotowy w późniejszym czasie. Ponadto w przypadku iPhone’ów Apple Intelligence trafi jedynie na modele 15 Pro z czipem A17 Pro.

Oczywiście nowości w iOS 18 jest znacznie więcej. Powyżej wymieniam jedynie najważniejsze z nowych funkcji i zmian.

Kiedy aktualizacja iOS 18 i które iPhone’y ją dostaną?

Apple najpierw udostępni poglądowe wydanie iOS 18 beta, które deweloperzy aplikacji otrzymają jeszcze dziś (tutaj dowiecie się, jak zainstalować software). Natomiast w lipcu powinien ruszyć publiczny program pilotażowy. Sfinalizowane oprogramowanie dla wszystkich użytkowników będzie dostępne we wrześniu. Lista kompatybilnych iPhone’ów widoczna jest niżej.

 • iPhone Xs, Xs Max i Xr
 • iPhone 11, 11 Pro i11 Pro Max
 • iPhone 12, 12 Pro, 12 Pro Max i 12 Mini
 • iPhone 13, 13 Pro, 13 Pro Max i 13 Mini
 • iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro i 14 Pro Max
 • iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro i 15 Pro Max
 • iPhone SE 2. i 3. generacji

Widzimy więc, że aktualizacja iOS 18 ma trafić na te same smartfony, które otrzymały uaktualnienie w zeszłym roku. Wtedy Apple pozbyło się wsparcia dla modeli 8, 8 Plus i X. Tym razem ma obyć się bez cięć na liście kompatybilnych telefonów.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij