Udostępnij
Tweetnij

iOS 18 wprowadzi dark mode w nowe miejsce. Face ID zablokuje aplikacje

iOS 18 to duża aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów, której zapowiedź jest blisko. Dowiadujemy się, że Apple rozszerzy dostępność dark mode o ekran domowy. Ponadto iOS 18 umożliwi blokowanie dostępu do aplikacji z użyciem Face ID. Obie nowości zostaną zaprezentowane już w trakcie konferencji WWDC24.

iOS 18 to aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów, która wprowadzi liczne nowości. Zobaczymy ją w trakcie keynote otwierającym WWDC24. W trakcie wydarzenia zostaną zaprezentowane najważniejsze nowe funkcje. Wśród nich znajdzie się bardziej rozbudowany dark mode, czyli ciemny motyw oraz opcja związana z Face ID, która zapewni lepszą prywatność.

Ekran domowy z iOS 18 z dark mode

Wraz z iOS 18 Apple zamierza rozszerzyć funkcjonalność dark mode o kolejny obszar oprogramowania. Tym jest ekran domowy. To oznacza, że ciemny motyw będzie również obecny w tym miejscu systemu iPhone’ów. Wcześniej obejmował aplikacje oraz wybrane elementy.

Dark mode na ekranie domowym wiąże się z inną funkcją, o której raportowano już wcześniej. Mowa o ikonach aplikacji, które będą mogły dostosowywać się pod względem danego schematu kolorystycznego. Tak więc w zasadzie wiąże się to ze wspomnianym ciemnym motywem.

W tym roku ekran domowy iPhone’ów otrzyma naprawdę wiele zmian. Poza wspomnianym dark mode Apple chce również dać użytkownikom więcej możliwości z zakresu rozmieszczania elementów. Wiemy, że ikony aplikacji będzie można ustawiać poza standardowym obszarem siatki i w ten sposób tworzyć m.in. przerwy.

Face ID z iOS 18 pozwoli blokować aplikacje

iOS 18 to aktualizacja, która wprowadzi również nową funkcjonalność z zakresu Face ID. Już teraz funkcja pozwala na blokowanie dostępu do wybranych opcji oprogramowania, w tym wybranych albumów zdjęć czy notatek. Wkrótce możliwości będzie więcej.

Apple chce, aby Face ID pozwoliło blokować dostępne w systemie iPhone’ów aplikacje. To oznacza, ze funkcja uniemożliwi dostęp do Poczty, Safari, Wiadomości,  Notatek, Telefonu i nie tylko.

Do tej pory było to możliwe, ale trzeba było na przykład posiłkować się funkcją Czas na ekranie czy Skrótami. Wraz z iOS 18 będzie to mechanizm wbudowany w oprogramowanie, który będzie łatwy i wygodny w użyciu. Na razie nie wiadomo, czy Apple da dostęp do takiej funkcjonalności również twórcom aplikacji z App Store, ale nie można tego wykluczyć.

Zapowiedź iOS 18 już podczas WWDC24

Apple zaprezentuje światu najważniejsze nowości z iOS 18 w trakcie keynote otwierającego konferencję WWDC24. Rozpocznie się on 10 czerwca o godzinie 19:00 naszego czasu. Podczas wydarzenia zobaczymy również macOS 15, watchOS 11, visionOS 2.0 oraz tvOS i iPadOS 18.

Niedługo po WWDC24 Apple udostępni deweloperom pierwsze wersje beta nowych systemów. Wszyscy użytkownicy będą musieli poczekać nieco dłużej. Publiczny program pilotażowy powinien ruszyć w lipcu.

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij