Udostępnij
Tweetnij

iOS 17.5.1 i iPadOS 17.5.1. Co nowego z aktualizacją?

iOS 17.5.1 i iPadOS 17.5.1 to nowe uaktualnienia, które Apple udostępniło użytkownikom iPhone’ów oraz iPadów. Co nowego tu znajdziemy? Nowości zabrakło, bo nowa aktualizacja miała na celu rozwiązać pewien uciążliwy błąd. iOS 17.5.1 i iPadOS 17.5.1 są już dostępne dla wszystkich właścicieli zgodnych urządzeń.

iOS 17.5.1 i iPadOS 17.5.1 to nowe uaktualnienia, które Apple udostępniło po kilku dniach od wydania z numerkiem 17.5. Jak dobrze wiemy, w tym ostatnim pojawił się poważny błąd. Nowa aktualizacja ma na celu jego wyeliminowanie, a więc próżno szukać tu nowości. Zobaczmy, co nowego wprowadza patch.

Co nowego w iOS 17.5.1 i iPadOS 17.5.1

iOS 17.5.1 oraz iPadOS 17.5.1 to aktualizacje, których wykaz zmian jest bardzo krótki. Apple wspomina tylko o jednej poprawce. Changelog widoczny jest niżej.

To uaktualnienie zawiera ważne poprawki błędów, a także rozwiązuje sporadyczny problem, który powodował, że zdjęcia z uszkodzoną bazą danych mogły ponownie pojawiać się w bibliotece aplikacji Zdjęcia, nawet jeśli zostały usunięte.

Użytkownicy iPhone’ów i iPadów zaczęli skarżyć się na ten błąd w zasadzie niedługo po wydaniu aktualizacji z numerkiem 17.5. W bibliotece zdjęć zaczęły ponownie pojawiać się starsze fotki, które wcześniej usunięto. Co ciekawe, nawet sprzed kilku lat. Apple w wykazie zmian wspomina, że spowodowane było to uszkodzeniami baz danych, co jednak nie do wszystkich przemawia.

Aktualizacja iOS 17.5.1 i iPadOS 17.5.1 dostępna dla wszystkich

W każdym razie łatki z numerkami 17.5.1 powinny rozwiązać zaistniały problem. Patche są już dostępne dla wszystkich użytkowników zgodnych iPhone’ów oraz iPadów. Można je pobrać udając się do sekcji Ustawienia, Ogólne i Uaktualnienia.

aktualizacja iOS 17.5.1 iPadOS 17.5.1 co nowego

Nowa aktualizacja nie wprowadza żadnych poprawek błędów związanych z zabezpieczeniami. Nie zabrakło ich jednak w iOS 17.5 i iPadOS 17.5 z ubiegłego tygodnia, gdzie usunięto kilkanaście bugów. Dotyczą one m.in. kernela, Map, Notatek, usługi Znajdź, WebKit, Skrótów czy narzędzia do robienia zrzutów ekranowych.

Natomiast beta testerzy wypatrują obecnie poglądowego wydania iOS 17.6, gdzie pewnie znajdą się jakieś nowości. Nie spodziewajmy się jednak, że będzie ich dużo. Wszak Apple już szykuje się do zapowiedzi dużych aktualizacji oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów z numerkami 18, które zobaczymy za kilka tygodni na WWDC24. Tutaj nowych funkcji z pewnością nie zabraknie i obejmą one różne obszary software. Wiemy, że duży nacisk zostanie położony na funkcjonalność opartą na sztucznej inteligencji, bo pod tym względem gigant z Cupertino ostatnimi czasy zaczął odstawać od konkurencji. To ma jednak ulec diametralnym zmianom.

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij