Udostępnij
Tweetnij

iOS 17.5, macOS 14.5, watchOS 10.5, tvOS i iPadOS 17.5 dostępne. Co nowego?

iOS 17.5, macOS 14.5, watchOS 10.5, tvOS i iPadOS 17.5 to nowe uaktualnienia dla sprzętów Apple. Co nowego wprowadzają aktualizacje? Nowości nie brakuje Apple wraz z iOS 17.5, macOS 14.5, watchOS 10.5, tvOS i iPadOS 17.5 wprowadziło pewne nowe funkcje. Jedną z nich z pewnością docenimy również w Polsce.

iOS 17.5, macOS 14.5, watchOS 10.5, tvOS i iPadOS 17.5 to nowe uaktualnienia dla urządzeń z logo nadgryzionego jabłka, które przez ostatni czas były dostępne w ramach wersji beta. W zeszłym tygodniu Apple udostępniło deweloperom oraz testerom wydania RC. Teraz przyszedł czas na aktualizacje dla wszystkich użytkowników zgodnych sprzętów.

Co nowego w iPadOS i iOS 17.5 oraz macOS 14.5

Apple przy okazji wydania wersji RC systemów w iPadOS i iOS 17.5 oraz macOS 14.5 udostępniło oficjalny wykaz zmian. Jego treść widoczna jest niżej.

Apple News

  • Tryb offline w Apple News+ zapewnia dostęp do kanału Dzisiaj i karty News+, nawet gdy nie masz połączenia z internetem.
  • Quartiles – nowa i oryginalna codzienna gra słowna, która jest teraz dostępna w Apple News+.
  • Tablica wyników w aplikacji News+ Puzzles zapewnia dostęp do nowych danych graczy w Crossword, Mini Crossword i Quartiles, w tym do statystyk.

Powiadomienia o śledzeniu

  • Wieloplatformowe wykrywanie śledzenia wysyła użytkownikom powiadomienia, jeśli kompatybilny tracker Bluetooth, którego nie są właścicielami, porusza się wraz z nimi, niezależnie od systemu, z którym urządzenie jest sparowane.
aktualizacja iOS 17.5 Apple iPhone nowości

Niektóre funkcje mogą nie być dostępne we wszystkich regionach lub na wszystkich urządzeniach Apple.

Firma nie wspomniała jednak o istotniejszej zmianie dla użytkowników z Unii Europejskiej, jaką jest kolejna możliwość instalacji aplikacji spoza App Store. Tym razem bezpośrednio ze stron dużych deweloperów. Ponadto warto wspomnieć o zmieniającym kolor widżecie dla Podcastów i funkcji Stan naprawy, co umożliwia niewyłączanie Znajdź oraz blokady aktywacji po oddaniu urządzenia do serwisu.

aktualizacja macOS 14.5 Sonoma co nowego Apple Mac iOS 17.5 watchOS 10.5

Aktualizacje watchOS 10.5 i tvOS 10.5 również dostępne

Firma udostępniła także aktualizacje na inne sprzęty. Są to watchOS 10.5 oraz tvOS 17.5. Wykaz zmian z uaktualnienia dla zegarków Apple Watch widoczny jest niżej.

watchOS 10.5 zawiera nowe funkcje, ulepszenia i poprawki błędów, w tym nową tarczę zegarka Pride Radiance, która ma uhonorować społeczność oraz kulturę LGBTQ+.

Informacje na temat zawartości zabezpieczeń aktualizacji oprogramowania Apple można znaleźć w tej witrynie.

Nowe aktualizacje można już instalować. Jest to możliwe z poziomu sekcji Ustawienia, Ogólne oraz Uaktualnienia. Pamiętajmy, że przed nami czerwcowa konferencja WWDC24, gdzie zobaczymy duże wersje systemów. Mowa o tvOS, iPadOS oraz iOS 18 i macOS 15 oraz watchOS 11. W nich z pewnością znajdziemy znacznie więcej nowości.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

źródło: opracowanie własne, fot. otwierające: Pexels

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij