Udostępnij
Tweetnij

iOS 16 beta 1 – jak zainstalować nowy system Apple dla iPhone’ów?

iOS 16 beta 1 jest już blisko. Pewnie zastanawiacie się nad tym, jak zainstalować nowe oprogramowanie dla iPhone’ów? Będzie to możliwe zaraz po keynote otwierającym WWDC 2022. W pierwszej kolejności aktualizację iOS 16 beta będą mogli pobrać deweloperzy aplikacji. Publiczni testerzy poczekają trochę dłużej.

iOS 16 beta 1 jest pierwszą, poglądową wersją oprogramowania Apple dla iPhone’ów, która była obiektem wielu przecieków. Zgodnie z zapowiedziami, system zobaczyliśmy w trakcie keynote otwierającego WWDC 2022. Wkrótce nadejdzie czas na rozpoczęcie programu pilotażowego. W pierwszej kolejności system będą mogli instalować deweloperzy aplikacji. Jak to zrobić i kto może instalować iOS 16 beta 1 w pierwszej kolejności?

Jak zainstalować iOS 16 beta 1

Najwygodniejszym sposobem na zainstalowanie iOS 16 beta 1 jest instalacja specjalnego profilu. W tym celu należy zalogować się na iPhonie czy iPadzie na własnym koncie deweloperskim (można to zrobić tutaj), które wymaga specjalnego dostępu i udać się do sekcji pobierania. Tam można będzie wkrótce pobrać stosowny profil, który następnie trzeba zainstalować.

profil iOS 16 beta 1 Apple Phone skąd gdzie pobrać jak zainstalować

W tym celu wystarczy już tylko wykonać czynności wyświetlane na ekranie telefonu czy tabletu. Potem pozostaje już tylko uruchomić ponownie urządzenie i udać się do sekcji Ustawienia, Ogólne oraz Uaktualnienia, skąd można zainstalować iOS 16 beta 1. Pamiętajcie, że musicie mieć naładowaną baterię w co najmniej 50% lub też sprzęt musi być podłączony do źródła zasilania. W przeciwnym wypadku instalacja nie będzie możliwa.

profil iOS 16 beta 1 Apple Phone skąd gdzie pobrać jak zainstalować

iOS 16 beta 1 zainstalujesz na następujących iPhone’ach

  • iPhone SE (2. i 3. generacji), 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, X, Xs, Xs Max, Xr, 11, 11 Pro, 11 Pro Max, 12, 12 Mini, 12 Pro i 12 Pro Max, 13, 13 Mini oraz 13 Pro (Max)

Miejmy na uwadze, że iOS 16 beta 1 na ten moment będzie dostępne tylko dla deweloperów aplikacji. W niedługim czasie nowy system zostanie udostępniony w ramach Apple Beta Software Program. Tutaj przecieki mówią o lipcu. Wtedy będą mogli go zainstalować wszyscy zainteresowani użytkownicy iPhone’ów. Na razie to nie jest możliwe. Spodziewamy się, że druga beta zostanie wydana za około 3-4 tygodnie. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać.

iOS 16 beta najlepiej zainstalować na dodatkowym iPhonie. Instalowanie software w pierwszej wersji deweloperskiej na głównym telefonie nie musi być zbyt dobrym pomysłem. Oprogramowanie zapewne nie jest pozbawione błędów. Istnieje także prawdopodobieństwo, że część aplikacji na razie będzie odmawiać posłuszeństwa.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij