Udostępnij
Tweetnij

iOS 15, iPadOS 15 i macOS 12 Monterey ciągle bez tych funkcji

iOS 15, iPadOS 15 i macOS 12 Monterey cały czas nie mają pewnych nowości, które Apple zapowiedziało w czerwcu. To chociażby uniwersalna kontrola i SharePlay na Macach oraz inne funkcje. Część z nich Apple wprowadzi w aktualizacjach iOS 15.2, iPadOS 15.2 i macOS 12.1. Jednak na inne poczekamy dłużej.

Apple zapowiedziało iOS 15, iPadOS 15 oraz macOS 12 Monterey w czerwcu. Wtedy poznaliśmy najważniejsze nowe funkcje. Większość z nich udostępniono we wrześniu i październiku, kiedy to wydano nowe systemy operacyjne. Jednak wybrane nowości ciągle nie są jeszcze dostępne. Część z nich spodziewajmy się wraz z iOS 15.2, iPadOS 15.2 oraz macOS 12.1, które obecnie znajdują się na etapie beta testów. Zobaczmy sobie, na co ciągle czekamy.

Uniwersalna kontrola

To jedna z najbardziej wyczekiwanych nowości w ekosystemie Apple. W ten sposób iPad będzie mógł być kontrolowany z użyciem komputera Mac. Można to będzie robić tą samą klawiaturą czy gładzikiem. W ten sposób da się nawet wprowadzać tekst na innym urządzeniu. Niestety na to rozwiązanie poczekamy dłużej i wraz z aktualizacjami iPadOS 15.2 oraz macOS 12.1 jeszcze się go nie spodziewajmy. Trzeba będzie poczekać do 2022 r.

kiedy nowe funkcje Apple iOS 15.2 iPadOS 15.2 macOS 12.1 Monterey

SharePlay dla Mac

SharePlay zostało już wprowadzone wraz z aktualizacjami iOS 15.1 oraz iPadOS 15.1. Użytkownicy komputerów Mac nadal jednak czekają. Wiemy jednak, że ta funkcja dla komunikatora FaceTime, która wprowadza nowe sposoby na współdzielenie i wspólne oglądanie, pojawi się wraz z uaktualnieniem do macOS 12.1 Monterey, czyli jeszcze w grudniu.

kiedy nowe funkcje Apple iOS 15.2 iPadOS 15.2 macOS 12.1 Monterey

Opiekun konta

Wraz z iOS 15.2 pojawi się nowość o nazwie Opiekun konta. Apple dodało funkcję w drugiej becie tego systemu. W ten sposób będzie można wybrać kontakt, który uzyska dostęp do naszego konta po śmierci. Poniżej zrzuty ekranowe, które prezentują to rozwiązanie.

kiedy iOS 15.2 beta 2 co nowego nowości Apple iPhone

Klucze do pokoi i dokumenty w iPhonie

Jedną z nowości w aplikacji Wallet będzie możliwość przechowywania cyfrowych wersji dokumentów w iPhone’ach. Dotyczy to m.in. prawa jazdy. Dziś już jednak wiemy, że wraz z aktualizacją iOS 15.2 taka funkcja się nie pojawi. Apple opóźniło jej wprowadzenie do 2022 r. Inaczej może być z cyfrowymi kluczami do hotelowych pokoi, bo tutaj mówi się o dostępności jesienią tego roku. Z opcji początkowo będzie można skorzystać w hotelach Hyatt.

Aktualizacja iOS 15.2 i iPadOS 15.2 oraz macOS 12.1 Monterey blisko

Wiemy, że Apple planuje udostępnić finalne wersje uaktualnień iOS 15.2, iPadOS 15.2 oraz macOS 12.1 Monterey jeszcze w tym miesiącu. Najpierw jednak spodziewajmy się wersji RC. Możliwe, że te trafią w ręce testerów już w przyszłym tygodniu. Kilka dni później aktualizacje staną się publicznie dostępne.

kiedy nowe funkcje Apple iOS 15.2 iPadOS 15.2 macOS 12.1 Monterey

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij