Udostępnij
Tweetnij

iOS 15.2 beta 2 do pobrania. Apple wprowadza kolejne nowości

iOS 15.2 beta 2 to nowa aktualizacja poglądowa dla iPhone’ów. Apple wprowadziło w niej kilka nowości. Co nowego więc tu znajdziemy? Dodano opcję Opiekun konta, przeprojektowano aplikację TV na iPadach czy pozwolono ukrywać adres e-mail w Mail. Zobaczmy, jakie jeszcze zmiany wprowadza druga beta iOS 15.2.

iOS 15.2 beta 2 to już drugie wydanie poglądowe nowej aktualizacja dla iPhone’ów. Apple uruchomiło jej publiczne testy w zeszłym miesiącu. Wtedy dowiedzieliśmy się, co nowego dodano. Teraz pojawiają się kolejne nowości. Rzućmy sobie na nie okiem.

Aktualizacja iOS 15.2 beta 2 – nowości i zmiany

Opiekun konta

Druga beta iOS 15.2 wprowadza trochę nowości. Wśród nich mamy nową opcję o nazwie Opiekun konta. W ten sposób możemy przydzielić dostęp do naszego Apple ID innej osobie i ta uzyska go po naszej śmierci. Możemy to zrobić po udaniu się do sekcji Ustawienia i naszego konta. Następnie należy wskazać Hasło i ochrona. Potem można skonfigurować opiekuna konta. Domyślnie proponowane są osoby z naszej rodziny iCloud. Można jednak wskazać także inny kontakt. Wszystko zależy od nas samych.

kiedy iOS 15.2 beta 2 co nowego nowości Apple iPhone

Szukanie nieznanych trackerów w pobliżu

Wśród nowości z iOS 15.2 beta 2 jest również możliwość wyszukania trackerów, która są w pobliżu. Mogą to być AirTagi, które na przykład ktoś nam podrzucił. Stosowna opcja została dodana do aplikacji Znajdź i jest nią „Przedmioty, które mogą mnie śledzić”. Taka funkcja z pewnością może kiedyś się przydać.

kiedy iOS 15.2 beta 2 co nowego nowości Apple iPhone

Ukrywanie adresu e-mail w Mail

iOS 15.2 beta 2 pozwala także na ukrywanie naszego adresu w aplikacji Mail. W tym celu wystarczy tylko dotknąć w takcie pisania nowej wiadomości pola Od. Następnie należy wskazać opcję Ukryj mój adres email. Ten zostanie schowany i nadawca go nie pozna.

kiedy iOS 15.2 beta 2 co nowego nowości Apple iPhone

Przeprojektowana aplikacji TV na iPadach

Tym razem jest to nowość, którą Apple wprowadziło w systemie iPadOS 15.2 beta 2. Tam przeprojektowano aplikację TV. Dodano w niej pasek boczny, który ułatwia nawigacje i upraszcza dostęp do poszczególnych sekcji. Prezentuje to poniższy zrzut ekranowy. Zmiany w tym przypadku z pewnością są na plus.

kiedy iOS 15.2 beta 2 co nowego nowości Apple iPhone
fot.: 9to5mac

Bezpieczeństwo komunikacji

iOS 15.2 beta 2 wprowadza także bezpieczeństwo komunikacji. To dosyć kontrowersyjne rozwiązanie, które związane jest z ochroną dzieci. Apple spotkało się z krytyką wobec tej funkcji. Jednak pozostaje nieugięte i jej wprowadzenie jest już w zasadzie pewne.

Aktualizacja iOS 15.2 w finalnej wersji powinna być gotowa przed końcem tego miesiąca lub w grudniu. Apple powinno ją udostępnić dla wszystkich użytkowników iPhone’ów za kilka tygodni. W tym samym czasie spodziewajmy się systemów macOS 12.1, iPadOS i tvOS 15.2 oraz watchOS 8.2. Te obecnie również znajdują się na etapie beta testów.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij