Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play dostaje nowy przycisk. Sprawdzanie aktualizacji będzie prostsze

Sklep Play do tej pory nie miał opcji, która umożliwiała sprawdzenie aktualizacji dla tej konkretnej aplikacji. Odbywa się to automatycznie, ale Google postanowiło to zmienić. W sekcji ustawień dodano nowy przycisk. Dzięki niemu aktualizacje Sklepu Play na Androidzie staną się prostsze.

Sklep Play na urządzeniach z Androidem to miejsce, skąd pobieramy liczne aplikacje i gry. W ten sposób dostarczane są także ich aktualizacje. Co, jednak jeśli chcemy zaktualizować tę konkretną aplikację? Jak dobrze wiemy odbywa się to automatycznie, ale Google postanowiło tu zaradzić i dodało nowy przycisk.

W sekcji ustawienia Sklepu Play pojawił się nowy przycisk. Znajdziemy go po udaniu się w aplikacji do sekcji Ustawienia i Informacje. Nowa kontrolka pojawia się tuż pod wersją Sklepu Play. Ma ona postać zielonego przycisku o nazwie „Uaktualnij Sklep Play”. Obok znajduje się druga „Dowiedz się więcej”. Widać to na poniższym zrzucie ekranowym.

aplikacje Google Sklep Play aktualizacje Android przycisk

Sklep Play ma nowy przycisk do aktualizacji u nielicznych

Nie jest to jeszcze ogólnodostępna nowość. Wygląda na to, że Google włącza ten przycisk u wybranych użytkowników po stronie własnych serwerów. Tak więc wygląda to na jakiś program pilotażowy. Warto dodać, że widzą go nawet właściciele telefonów ze starszym systemem Android 10.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło: 9to5Google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij