Udostępnij
Tweetnij

iPhone’y 12 pracują przy 5G na baterii znacznie krócej

iPhone 12 5G przy połączeniu z nowym standardem sieci pracuje krócej niż na LTE. Czas pracy baterii jest mniejszy. Ujawniły to testy modeli iPhone 12 5G.

iPhone 12 5G to smartfony, które mają modemy Snapdragon X55. Dostarczyła je Apple firma Qualcomm. Przeprowadzono testy, które wykazały, że czas pracy baterii na jednym naładowaniu przy połączeniach z sieciami nowej generacji jest odczuwalnie krótszy, gdy porównamy go do wyników z LTE. Rzućmy sobie na to okiem.

Jak wyglądały te testy? Sprawdzono zarówno model iPhone 12 5G, jak i wariant Pro z jasnością ekranów ustawioną na 150 nitów. Następnie uruchamiano co 30 sekund nową stronę do momentu, aż bateria ulegnie całkowitemu rozładowaniu. Jakie były rezultaty?

czas pracy bateria LTE Apple iPhone 12 5G dual SIM prędkości ograniczenia

iPhone 12 5G przy połączeniu z nowymi sieciami ma czas pracy o 20 proc. krótszy, jak przy LTE

Niestety, ale czas pracy baterii modeli iPhone 12 5G połączeniach z nowymi sieciami spada aż o 20 proc. To dużo. Wariant Pro wytrzymał 9 godzin i 6 minut. W tańszym telefonie było to 8 godzin i 25 minut. Przy połączeniach LTE było to 11 godzin i 24 minuty oraz 10 godzin i 23 minuty. Różnica jest więc widoczna gołym okiem.

iPhone 12 5G pod tym kątem wypada też gorzej od smartfonów z Androidem. Większość z nich oferuje czas pracy dłuższy. Zwłaszcza przy nawiązaniu połączenia z sieciami nowej generacji. Pamiętajmy, że Apple umieściło w tegorocznych modelach mniejsze baterie. Poza tym trzeba pamiętać o ograniczeniach dla opcji dual SIM.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

 

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij