Udostępnij
Tweetnij

Procesor Apple dla iPhone’ów 12 ma być naprawdę potężny

iPhone 12 Pro otrzyma układ Apple A14 Bionic oraz 6 GB pamięci RAM. To połączenie sprawi, że w momencie debiutu będzie to najwydajniejszy smartfon na rynku. Tym bardziej, gdy wierzyć w nowe plotki. Te mówią, że układ Apple A14 Bionic dla iPhone’ów 12 ma mieć o 40 proc. większą moc CPU i do 50 proc. w przypadku GPU.

iPhone 12 Pro to flagowiec firmy z Cupertino, który jest w ogniu przecieków. Smartfon otrzyma nowy procesor Apple A14 Bionic, które będą wspomagane przez 6 GB pamięci RAM. W przypadku dwóch tańszych telefonów spodziewajmy się mniej pamięci operacyjnej. Mają to być kości w rozmiarze 4 GB. Teraz w sieci pojawiły się nowe plotki obejmujące układ SoC.

Apple A14 Bionic będzie procesorem w 5-nm litografii i względem układu A13 ma zaoferować naprawdę duży wzrost wydajności. W przypadku rdzeni CPU ma to być o 40 proc więcej. Natomiast w przypadku GPU mamy spodziewać się wzrostu mocy nawet na poziomie aż 50 proc. Tak więc modele iPhone 12 zaoferują z pewnością naprawdę dużą wydajność.

moduł RAM Apple A14 Bionic dla iPhone 12 Pro kiedy premiera plotki przecieki wycieki moduł RAM Apple A14 Bionic dla iPhone 12 Pro kiedy premiera plotki przecieki wycieki

iPhone 12 Pro z Apple A14 Bionic może być najwydajniejszym smartfonem na rynku

Wiele wskazuje na to, że iPhone 12 Pro w momencie rynkowego debiutu będzie najwydajniejszym smartfonem na rynku. Co prawda, Apple A14 Bionic znajdzie się też w dwóch tańszych telefonach. Jednak te ze względu na mniejszą pamięć RAM będą one trochę słabsze, co jednak będzie widoczne w benchmarkach. W przypadku typowego użytkowania specjalnej różnicy nie powinno być widać.

Wiemy, że iPhone 12 nie zadebiutuje we wrześniu. Rynkowy debiut telefonów odbędzie się najwcześniej w październiku, co Apple już potwierdziło. Doszło do opóźnień spowodowanych pandemią. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na więcej informacji.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: Twitter

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij