Udostępnij
Tweetnij

iOS 13.5 beta dostępne. Apple wprowadza kilka nowości

iOS 13.5 beta to najnowsza, poglądowa wersja oprogramowania dla iPhone’ów. Apple wprowadziło tu nowe API powiązane z COVID-19. Są też inne nowości. Zobaczmy więc, co nowego wprowadza iOS 13.5 beta oraz kiedy można spodziewać się tego oprogramowania. Prawdopodobnie zobaczymy je ciągu najbliższych tygodni.

iOS 13.5 beta w rzeczywistości wyewoluowało z wersji z numerkiem 13.4.5, które Apple zaczęło testować wcześniej. Początkowo ta aktualizacja dla iPhone’ów miała skupiać się na poprawkach i nie liczono na nowości. Te jednak dodano i wśród nich jest API powiązane z chorobą COVID-19. Na tym nie koniec i zobaczmy sobie, co nowego jeszcze tu znajdziemy.

Aktualizacja iOS 13.5 beta – co nowego

Pierwszą nowością z iOS 13.5 beta jest wspomniane API dla COVID-19, które ma pozwolić za pomocą Bluetooth na lokalizowanie użytkowników. Funkcja po instalacji jest domyślnie włączona. Można ją znaleźć w sekcji Ustawienia, Prywatność i Zdrowie. Następnie mamy ułatwienia dla użytkowników iPhone’ów z funkcją Face ID. Jak dobrze wiemy, w powiązaniu z maskami jest ona zawodna. Apple postanowiło więc ułatwić dostęp do kodu telefonu.

iOS 13.5 beta 1 co nowego nowości Apple iPhone aktualizacja COVID-19 API

iOS 13.5 beta zawiera również pewne nowości związane z rozmowami grupowymi w Facetime. Tu Apple pozwala wyłączyć większe kafelki dla osób, które mówią. Pewnie są też jakieś inne pomniejsze modyfikacje i przede wszystkim poprawki błędów. To mniejsza aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów. Finalna wersja powinna pojawić się w maju lub na początku czerwca. Więcej nowych funkcji zostanie wprowadzonych wraz iOS 14, które w ostatnim czasie było obiektem licznych przecieków. Zapowiedź odbędzie się już w trakcie WWDC, czyli na początku czerwca.

Przeczytaj także: AirPods – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Twitter, opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij