Udostępnij
Tweetnij

YouTube na Android TV na wybranych urządzeniach z obsługą kodeka AV1

YouTube na urządzenia z systemem Android TV dostaje wsparcie dla AV1. To kodek, który doskonale nadaje się do strumieniowania wideo, bo oferuje lepszą jakość przy mniejszych rozmiarach plików. Aktualizacja jest już dystrybuowana dla aplikacji poprzez sklep Google Play. Z rozwiązania jednak nie skorzysta każdy.

YouTube na urządzenia z systemem Android TV otrzymał niedawno pewne zmiany w interfejsie, a wcześniej nowe funkcje. Teraz dowiadujemy się, że Google dostało wsparcie dla AV1. To kodek, który został opracowany przez Alliance for Open Media. Dodanie jego obsługi cieszy, choć prawda jest taka, że z dobrodziejstw tego rozwiązania wszyscy nie skorzystają.

Wsparcie dla AV1 poprzez sprzętowe dekodowanie nie jest ogólnodostępne. W przypadku sprzętu z systemem Android TV znajdziemy taką funkcję m.in. w układach bcm72190/72180 firmy Broadcom oraz RTD1311/RTD1319 stworzonych przez Realteka. Aktualizacja YouTube’a zawierająca obsługę kodeka jest już udostępniana.

YouTube na Android TV kodek AV1 aktualizacja

Wsparcie dla AV1 w YouTube na Android TV w wersji 2.10.13

Aktualizacja YouTube’a dla urządzeń z systemem Android TV jest już dystrybuowana poprzez sklep Google Play. Wsparcie wnosi aplikacja oznaczona numerem 2.10.13. Waga uaktualnienia to niespełna 17 MB. Jednak jest ono udostępniane etapami i z pewnością nie pojawiło się jeszcze u wszystkich użytkowników. W niedługim czasie jednak dostanie ją każdy.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij