Udostępnij
Tweetnij

iOS 13.4.5 rozwiąże na iPhone’ach poważny błąd w aplikacji Mail

iOS 13.4.5 obecnie znajduje się w fazie beta testów. Wiemy jednak, że Apple rozwiązało w tym systemie dla iPhone’ów poważny błąd w aplikacji Mail. Luka pozwala na zapełnienie pamięci lub zdalne wykonanie kodu. Apple wprowadziło już stosowne patche do bety iOS 13.4.5. Aktualizacja dla wszystkich powinna być blisko.

iOS 13.4.5 od kilku tygodni dostępny jest w wersji beta. Niedawno została ona upubliczniona. Teraz dowiadujemy się, że w tej wersji oprogramowania dla iPhone’ów znalazło się rozwiązanie poważnego błędu związanego z bezpieczeństwem. Dotyczy on wbudowanej aplikacji Mail.

O problemie poinformowali specjaliści zajmujący się bezpieczeństwem z firmy ZecOps. Znaleźli oni dwa uchybienia w aplikacji Mail. Atakujący mogą stworzyć specjalną wiadomość e-mail, która na telefonie ofiary spowoduje przepełnianie pamięci. Drugim zagrożeniem dla użytkowników iPhone’ów jest możliwość zdalnego wykonania kodu. Luki znajdują się w oprogramowaniu Apple, począwszy od wersji 6 do 13.4.1 włącznie. iOS 13.4.5 ma już odpowiednie patche, które problem rozwiązują.

iOS 13.4.5 beta co nowego lista nowości zmiany aktualizacja Apple iPhone błąd Mail

iOS 13.4.5 dla wszystkich użytkowników iPhone’ów pewnie już wkrótce

Możemy się domyślać, że aktualizacja do iOS 13.4.5 zostanie wkrótce udostępniona dla wszystkich użytkowników iPhone’ów. Nie wiadomo, kiedy jednak to nastąpi. Raczej Apple nie powinno zbyt długo zwlekać z wydaniem tego uaktualnienia. Warto dodać, że zewnętrzne aplikacje mailowe, jak Gmail, Outlook czy inne, nie są podatne na luki.

Przeczytaj także: AirPods – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Zecops

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij