Udostępnij
Tweetnij

iPhone 12 na etapie EVT. Apple może spotkać się z opóźnieniami

iPhone 12 nie jest jeszcze gotowy i obecnie znajduje się na tak zwanym etapie EVT. Apple może spotkać się z pewnymi opóźnieniami. Winny jest chiński koronawirus, który ograniczył loty pracowników Apple do Państwa Środka. Nie wiadomo, jak to może wpłynąć na produkcję modeli iPhone 12, która ruszy latem.

iPhone 12 jest w przygotowaniu i niedawno podsumowaliśmy wam znane plotki o modelach Pro. Wiemy, że obecnie smartfony znajdują się na tak zwanym etapie EVT. To inżynierskie testy walidacyjne, czyli bardzo ważny moment w projektowaniu urządzeń. Wiąże się on z częstymi lotami pracowników Apple do Chin, ale tamtejszy koronawirus mocno je ograniczył.

Reuters w tym tygodniu opublikował raport, z którego wynika, że koronawirus mocno wpłynął na podróże pracowników Apple do Chin. To oznacza, że iPhone 12 może być przygotowywany dłużej niż zazwyczaj. Jak dobrze wiemy, firma spotyka się także z innymi trudnościami i te dotyczą produkcji „dziewiątki”. Będzie to tańszy telefon z iOS, który zadebiutuje już w marcu.

iPhone 12 cena kiedy premiera Apple A14 Bionic 5G plotki przecieki wycieki 2x2 MIMO evt

Normalnie iPhone 12 powinien wyjść z etapu EVT już niedługo

Masowa produkcja telefonów z iOS rusza zazwyczaj w sierpniu. Nieco wcześniej uruchamiany jest testowy etap. Projekty EVT zamykane są przez Apple przeważnie już w marcu lub kwietniu. Jeśli iPhone 12 ma być gotowy na czas, to powinno to nastąpić w podobnym okresie. Możliwe jednak, że prace przeciągną się w czasie.

Trudno powiedzieć, jak chiński koronawirus może wpłynąć na dostępność modeli iPhone 12 we wrześniu. Niedawno CEO Apple stwierdził, że problem COVID-19 jest opanowany w Państwie Środka. Jednak epidemia rozprzestrzenia się na kolejne kraje.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Reuters

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij