Udostępnij
Tweetnij

iPhone 12 z 5G, ale Apple może zapewnić wsparcie dla jednego standardu

iPhone 12 w każdej z wersji ma dostać modem 5G. Sieci nowej generacji budowane są w oparciu o Sub-6GHz oraz mmWave. Możliwe, że Apple zapewni w 2020 roku wsparcie tylko dla pierwszego standardu. Jeden z analityków uważa, że iPhone 12 nie obsłuży mmWave i takie rozwiązanie ma pojawić się w telefonach z iOS później.

iPhone 12 dostanie modem 5G i wiemy, że dotyczy to każdej z czterech wersji telefonów. Jak dobrze wiemy, operatorzy opierają sieci komórkowe nowej generacji na standardzie mmWave lub Sub-6GHz. Urządzenia trafiające na rynek mogą wspierać oba standardy lub tylko jeden z nich. Jeśli wierzyć informacjom przekazanym przez jednego z analityków, to Apple zapewni obsługę tylko jednego z tych rozwiązań.

iPhone 12 ma wspierać tylko Sub-6GHz. To oznacza, że nadchodzące telefony z iOS obsługi drugiego rozwiązania nie dostaną. Powyższy standard zaimplementowany w sieciach 5G w Stanach Zjednoczonych pozwala na średnie pobieranie danych z prędkością około 100-150 Mbps. Nie są to więc jakieś szybkie transfery. mmWave ma większe możliwości, bo teoretycznie pozwala przekraczać barierę 1 Gbps.

iPhone 12 Pro kiedy premiera 5G mmWave Sub-6GHz Apple plotki przecieki wycieki

iPhone 12 być może bez 5G z mmWave, ale Apple z czasem doda wsparcie

Wiemy, że Apple pracuje nad implementacją obsługi mmWave w telefonach z iOS. Nawet jeśli nie uda się tego dokonać w przypadku modeli iPhone 12, to z czasem takie rozwiązanie i tak zostanie dodane. Być może nie w 2020, a dopiero przyszłym roku. Poza tym gigant pracuje nad autorskimi modemami 5G, ale wiemy, że raczej nie będą one gotowe wcześniej niż w 2022 roku. Premiera tegorocznych smartfonów we wrześniu.

Przeczytaj także: AirPods – triki i funkcje, które warto znać

źródło: StreetInsider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij