Udostępnij
Tweetnij

iOS 11.2.5 beta 1 do pobrania. Apple udostępnia też bety watchOS 4.2.2 i tvOS 11.2.5

iOS 11.2.5 beta 1 to najnowsza, poglądowa wersja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, którą wczoraj późnym wieczorem udostępniło Apple. Deweloperzy aplikacji otrzymali też bety tvOS 11.2.5 i watchOS 4.2.2. Co ciekawe, w przypadku wydanego wcześniej macOS 10.13.3 numeracja zmieniła się bardziej. Wkrótce oprogramowanie powinno być dostępna w ramach publicznych testów.

iOS 11.2.5 beta 1 to najnowsza, poglądowa wersja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, którą wczoraj późnym wieczorem udostępniło Apple. Deweloperzy aplikacji otrzymali też bety tvOS 11.2.5 i watchOS 4.2.2. Co ciekawe, w przypadku wydanego wcześniej macOS 10.13.3 numeracja zmieniła się bardziej. Wkrótce oprogramowanie powinno być dostępna w ramach publicznych testów.

iOS 11.2.5 beta 1

Apple wcześniej w tym tygodniu udostępniło betę macOS 10.13.3 i w zasadzie sądziliśmy, że na dniach pojawi się także iOS 11.3 i inne systemy z „trójeczką” na końcu. Tak się jednak nie stało. Wczoraj wieczorem deweloperzy aplikacji otrzymali następujące wersje oprogramowania: iOS 11.2.5 beta 1 i pierwsze bety tvOS 11.2.5 oraz watchOS 4.2.2. Dlaczego właśnie tak? Może to mieć swoje wytłumaczenie.

iOS 11.2.5 z racji tego, że nie jest wersją z numerem 11.3, najpewniej nie wprowadza zbyt wielu nowości. Jest jednak bardzo możliwe, że pojawia się tu wsparcie dla technologii AirPlay 2. Ta została zapowiedziana już na konferencji WWDC 2017 w czerwcu tego roku, ale jej obsługi jeszcze nie wdrożono. Choć trzeba dodać, że to planowano. Już w pierwszej becie iOS 11.2 pojawiły się zalążki tego rozwiązania, o czym możecie przeczytać tutaj. Aktualizacja: rzeczywiście, te funkcje ponownie są i możecie szerzej o tym przeczytać tutaj.

AirPlay 2 wniesie m.in. wsparcie dla multi-room i wiemy, że zgodny z nim będzie głośnik HomePod. Jego premiera została niedawno opóźniona. Stąd też Apple nie wprowadziło wsparcia dla tej technologii, ale możliwe, że to zmieni się właśnie wraz z iOS 11.2.5.

Apple udostępniło też nowy firmware dla głośnika HomePod. Ten nie jest jednak dostępny publicznie i mogą go pobrać tylko testerzy tego urządzenia. Oczywiście, sam plik z firmware krąży już po sieci i zapewne deweloperzy niedługo przeglądną jego kod. Aktualizacja zbiegła się właśnie z pierwszą betą iOS 11.2.5. Dlatego możemy przypuszczać, że w tej wersji systemu dodano wsparcie dla głośnika i możliwe, że jego debiut odbędzie się już w okolicy lutego. Wtedy gigant z Cupertino udostępni nowe wersje systemów dla wszystkich.

iOS 11.2.5 beta 1 wkrótce dla wszystkich

iOS 11.2.5 beta 1 oraz pierwsza beta tvOS 11.2.5 na razie dostępne są tylko dla zarejestrowanych deweloperów. Niedługo jednak zostaną udostępnione dla wszystkich zainteresowanych użytkowników w ramach Apple Beta Software Program. Wtedy oprogramowanie będzie mógł przetestować każdy. Nie ma jednak pewności, że nastąpi to jeszcze dziś. Możliwe, że później.

Zobacz także: AirPods – najciekawsze triki i funkcje, które warto znać

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij