Udostępnij
Tweetnij

HomePod – inteligentny głośnik Apple z Siri pokazany na WWDC 2017

HomePod to inteligentny głośnik z asystentką Siri, który Apple zaprezentowało dziś w trakcie konferencji WWDC 2017. Urządzenie nie jest jeszcze gotowe i nie będzie tanie. Sprzedaż HomePod na wybranych rynkach rozpocznie się dopiero w grudniu. Apple ujawniło jednak najciekawsze cechy urządzenia, jak i jego cenę.

HomePod to inteligentny głośnik z asystentką Siri, który Apple zaprezentowało dziś w trakcie konferencji WWDC 2017. Urządzenie nie jest jeszcze gotowe i nie będzie tanie. Sprzedaż HomePod na wybranych rynkach rozpocznie się dopiero w grudniu. Apple ujawniło jednak najciekawsze cechy urządzenia, jak i jego cenę.

Apple HomePod glośnik Siri WWDC 2017

Za nami keynote otwierający tegoroczną konferencję WWDC 2017, która przede wszystkim poświęcona została nowościom dla deweloperów aplikacji. Apple zaprezentowało systemy iOS 11, macOS High Sierra czy watchOS 4. Pokazano także inteligentny głośnik o nazwie HomePod. Jego cenę ustalono na 349 dolarów, a więc znacznie więcej niż koszt Google Home czy Amazon Echo, ale to w zasadzie było do przewidzenia.

HomePod jest ciekawym głośnikiem, który ma znacznie lepiej grać od konkurencji. Specjalne czujniki mają mierzy akustykę pomieszczenia i na tej podstawie dobierać odpowiedni dźwięk. Integracja z Siri pozwoli nie tylko na sterowanie muzyką. Funkcji będzie więcej. Gadżet zapewni integrację z inteligentnymi urządzeniami, pozwoli na ustawianie przypomnień, budzika czy nawet tłumaczenie zdań (z użyciem Siri).

AirPlay 2 w standardzie

Pewnie wielu z was zastanawiało się, co czeka technologię AirPlay, prawda? W trakcie konferencji WWDC 2017 Apple zapowiedziało AirPlay 2, które HomePod wspiera zaraz po wyjęciu z pudełka. W ten sposób wiele głośników (na przykład rozmieszczonych w różnych pomieszczeniach domu) jest w stanie ze sobą się komunikować i w ten sposób dostosowywać dźwięk w zależności od położenia. Dzięki AirPlay 2 można też kontrolować inne zgodne głośniki, które przygotowują partnerzy firmy.

Apple HomePod nie jest jeszcze gotowy

Firma z Cupertino zaprezentowała na WWDC 2017 tak zwany sneak preview głośnika HomePod. Urządzenie nie trafi na razie do sklepów. Ma jednak zadebiutować na pierwszych rynkach, do których oczywiście Polska się nie zalicza, w grudniu tego roku. Wtedy ma ruszyć sprzedaż m.in. na terenie Stanów Zjednoczonych. Dopiero z czasem urządzenie ma trafić także do sprzedaży w innych krajach. Głośnik ma być dostępny na początku w dwóch kolorach. Czy odniesie sukces i zrewolucjonizuje branżę, jak niegdyś iPod? O tym przekonamy się z czasem. Chętnych na zakup na pewno jednak nie zabraknie.

Apple HomePod – najważniejsze cechy

  • wysokiej klasy głośnik niskotonowy z wbudowanym wzmacniaczem
  • 7 głośników wysokotonowych (każdy ze wzmacniaczem)
  • sześć mikrofonów
  • Wi-Fi 802.11ac z MIMO
  • wsparcie dla AirPlay 2
  • Siri
  • wymiary: 172 x 142 mm
  • waga: 2,5 kg
  • wspierane języki: angielski (Australia, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania)

Zobacz także: Tak zainstalujesz system iOS 11 beta 1 już teraz

Na poniższym filmie obejrzysz oficjalne wideo poświęcone głośnikowi:

źródło: Apple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij