Udostępnij
Tweetnij

iOS 11.2.5 beta wprowadza wsparcie dla AirPlay 2 i głośnika Apple HomePod

iOS 11.2.5 beta 1 udostępniono deweloperom aplikacji wcześniej w tym tygodniu. Dzień później system zwolniono dla wszystkich zainteresowanych w ramach Apple Beta Software Program. W tej wersji dodano wsparcie dla technologii AirPlay 2. Pojawiają się także informacje o głośniku HomePod, którego premierę niedawno przesunięto.

iOS 11.2.5 beta 1 udostępniono deweloperom aplikacji wcześniej w tym tygodniu. Dzień później system zwolniono dla wszystkich zainteresowanych w ramach Apple Beta Software Program. W tej wersji dodano wsparcie dla technologii AirPlay 2. Pojawiają się także informacje o głośniku HomePod, którego premierę niedawno przesunięto.

iOS 11.2.5 beta 1

iOS 11.2.5 beta 1 jest już dostępny od środy i pewnie trochę zastanawia was to, skąd taka numeracja przy tej wersji oprogramowania i dlaczego nie jest to iOS 11.3, prawda? Okazuje się, że można to wytłumaczyć. Po prostu, nowa aktualizacja będzie uzupełnieniem dla systemu z numerkiem 11.2, który wydano na początku tego miesiąca. Trafią tam funkcje, które planowano w nim wdrożyć wcześniej, ale doszło do opóźnienia. Apple już wcześniej poinformowało o przełożeniu premiery głośnika HomePod. Ten ma być dostępny na początku przyszłego roku i jego debiut zbiegnie się z wydaniem nowych uaktualnień.

iOS 11.2.5 beta 1 rzeczywiście zawiera wsparcie dla technologii AirPlay 2, którą zapowiedziano już w trakcie czerwcowej konferencji WWDC 2017. Ta wprowadzi m.in. obsługę multi-room. W ten sposób można sterować dźwiękiem na różnych urządzeniach. Działa to na zasadzie osobnych kart w widżecie muzyki z centrum sterowania. Można pomiędzy nimi się przełączać i w ten sposób sterować odtwarzaną zawartością. Widzicie to na poniższych zrzutach ekranowych. Oczywiście, Apple TV musi mieć zainstalowaną betę tvOS 11.2.5. W przeciwnym wypadku nie pojawi się.

iOS 11.2.5. beta 1 AirPlay 2

HomePod również wspiera AirPlay 2 i wiemy, że będzie mógł pełnić rolę hubu dla urządzeń w domu. Potwierdza to pojawienie się tego urządzenia w aplikacji Dom na karcie Automatyzacja. Tu można przeczytać: Gdy Apple TV (4. generacji) lub HomePod służy jako centrum zarządzania akcesoriami w Twoim domu, pozwala zdalnie sterować akcesoriami zgodnymi z HomeKit, nadawać uprawnienia dostępu zaufanym osobom oraz automatyzować akcesoria stosownie do swoich potrzeb.

iOS 11.2.5 beta 1 Apple HomePod

iOS 11.2.5 zostanie wydany w styczniu lub lutym

iOS 11.2.5 zapewne zostanie udostępniony w styczniu lub lutym przyszłego roku. Zbiegnie się to z premierą głośnika HomePod i systemu tvOS 11.2.5 dla Apple TV. Firma z Cupertino przeskoczyła o kilka numerów z prostego powodu. Na pewno pod uwagę brane są jeszcze jakieś ewentualne poprawki, które mogą zostać wydane jeszcze przed debiutem aktualnie testowanej wersji.

iOS 11.3 w postaci bety zostanie wydany później. Pewnie w styczniu czy lutym, a premiera finalnej wersji odbędzie się w okolicy marca. W tym przypadku spodziewamy się więcej nowości. Niestety, te na razie nie są znane.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Dom i HomeKit:

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij