Udostępnij
Tweetnij

macOS 10.13.3 beta 1 dostępny, a kiedy Apple wyda iOS 11.3 beta?

Apple miało ostatnimi czas pracowite dni, ale nie powstrzymało to firmy przed udostępnieniem deweloperom systemu macOS 10.13.3 beta 1. Kto wie, a może na dniach zostanie udostępniony także iOS 11.3 beta oraz bety watchOS 4.3 i tvOS 11.3? W tych systemach spodziewamy się m.in. wprowadzenia wsparcia dla AirPlay 2.

Apple miało ostatnimi czas pracowite dni, ale nie powstrzymało to firmy przed udostępnieniem deweloperom systemu macOS 10.13.3 beta 1. Kto wie, a może na dniach zostanie udostępniony także iOS 11.3 beta oraz bety watchOS 4.3 i tvOS 11.3? W tych systemach spodziewamy się m.in. wprowadzenia wsparcia dla AirPlay 2.

Apple macOS 10.13.3 beta 1 iOS 11.3 beta watchOS 4.3 tvOS 11.3

macOS 10.13.3 beta 1 deweloperzy aplikacji otrzymali wczoraj. W zasadzie jest to poniekąd trochę zaskoczeniem, bo raczej nikt nie spodziewał się, że po wydaniu stabilnych aktualizacji kończących się na .2, Apple rozpocznie publiczne beta testy nowych aktualizacji jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Tak się jednak stało, choć to wcale nie oznacza, że powinniśmy teraz spodziewać się bet pozostałych wersji oprogramowania, w tym iOS 11.3 beta 1.

macOS 10.13.3 jest dostępny na razie dla deweloperów aplikacji. W krótkim wykazie zmian nie znajdziemy jednak informacji o nowościach, które wprowadzono. Te najpewniej dotyczą błędów, bo aktualizacja z numerem 10.13.2 też nie wniosła żadnych nowych opcji, a jedynie skupiono się na poprawkach bugów. Jednej nowości możemy jednak się spodziewać. To obsługa AirPlay 2.

AirPlay 2 jest technologią, którą zapowiedziano już w trakcie czerwcowej konferencji WWDC 2017. Wsparcie dla niej na razie nie zostało wdrożone, choć przymierzano się do tego już jesienią. W pierwszej becie iOS 11.2 znalazły się zalążki tego rozwiązania, o czym możecie przeczytać tutaj. Potem jednak je usunięto i związane jest to m.in. z faktem, że przełożono premierę głośnika HomePod. Ten będzie jednym z pierwszych, który ma wspierać nową technologię.

Wraz z macOS 10.13.3 Apple wyda też iOS 11.3

iOS 11.3 zostanie wydany wraz z macOS 10.13.3 i zapewne sporo z was czeka na pierwszą betę tego systemu, prawda? Kto wie, a może Apple rzeczywiście udostępni to oprogramowanie deweloperom aplikacji jeszcze dziś. Dzień czy dwa później system powinien być dostępny także w ramach publicznych beta testów. Na razie nie wiadomo jeszcze, co wniesie ta aktualizacja dla iPhone’ów i iPadów. Oczywiście, poza wsparciem dla AirPlay 2, które tym razem na pewno już się pojawi. O tym przekonamy się z czasem, gdy testerzy zaczną odkrywać nowości.

iOS 11.3 w postaci stabilnej wersji zostanie wydany dopiero w przyszłym roku. Pewnie nie prędzej niż w lutym czy marcu. Wraz z tym systemem możemy spodziewać się także watchOS 4.3 dla smartwatchy oraz tvOS 11.3 dla Apple TV 4K i 4. generacji.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki z iOS 11:

źródło: Apple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij