Udostępnij
Tweetnij

Apple i Intel pracują nad modemami 5G dla przyszłych iPhone’ów

Apple i Intel, jak mówią najnowsze doniesienia, współpracują wspólnie nad nową technologia mającą na celu wprowadzenie 5G do iPhone’ów. Plotka głosi, że firmy już ze sobą na ten temat rozmawiają. W wyścigu ma jednak podobno przegrywać Qualcomm, którego technologia nie zostanie podobno powszechnie przyjęta przez operatorów.

Apple Intel iPhone 5G

Apple, jak i inne firmy mają zamiar już niedługo wprowadzić nowy standard bezprzewodowego łącza – 5G. Aktualnie nie wiadomo, kiedy do tego dojdzie. Najnowsze plotki mówią o tym, że gigant z Cupertino pracuje z Intelem nad technologią, która pozwoli na wprowadzenie zmian w przyszłym iPhonie.

Apple, jak mówi tajemnicze źródło zaznajomione ze sprawą, ściśle współpracuje z Intelem w sprawie przyszłego iPhone’a, który ma dostarczyć użytkownikom obsługę bezprzewodowego łącza szerokopasmowego 5G. Fast Company donosi, że inżynierowie Apple byli zaangażowani w rozmowy Intela na temat pracy nad 5G. Współpraca z firmą Qualcomm w tym czasie była ograniczona.

Apple podobno mocno opiera się na technologii Intela do wykorzystania 5G w przyszłych iPhone’ach. Wiadomości pojawiły się, gdy Intel ogłosił dziś, że pomyślnie ukończył pełne, kompleksowe połączenie 5G oparte na wczesnym silniku. Są zatem realne szanse na to, że to właśnie Intel będzie brany pod uwagę w tym wyścigu.

Qualcomm miał wygrać w tym wyścigu. Apple i Intel mogą jednak mieć realniejsze rozwiązanie

Podczas gdy wielu wskazywało na Qualcomm jako wczesnego lidera nowej technologii połączeń, raport Fast Company mówi, że technologia tej firmy nie zostanie powszechnie przyjęta przez operatorów. Tymczasem inżynierowie Apple podobno wierzą, że modem Intela spełnia wymagania przyszłego iPhone’a. Co więcej, firma z Cupertino jest aktualnie na wojennej ścieżce z Qualcommem. Może to przeważać na przyszłej współpracy obu firm. Przypomnijmy również, że jakiś czas temu ogłoszono logo i specyfikację techniczną dla 5G.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Obejrzyj również film – Pliki z iOS 11 – przegląd możliwości:

Źródło: Fast Company

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij