Udostępnij
Tweetnij

Sprzedaż tabletów to zyski również dla producentów zawartości

Sprzedaż tabletów przynosi zyski ich producentom. Nie tylko jednak im. Z popytem na same urządzenia wiąże się bowiem zapotrzebowanie na aplikacje. Jak szacuje firma Juniper Research, zyski z sprzedaży zawartości na tablety sięgą jeszcze w tym roku 40 miliardów, zaś w roku 2016 – 65 miliardów dolarów.

Sprzedaż tabletów przynosi zyski ich producentom. Nie tylko jednak im. Z popytem na same urządzenia wiąże się bowiem zapotrzebowanie na aplikacje. Jak szacuje firma Juniper Research, zyski z sprzedaży zawartości na tablety sięgną jeszcze w tym roku 40 miliardów, zaś w roku 2016 – 65 miliardów dolarów.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych darmowych aplikacji na tablety z Androidem

Zamierzasz kupić tablet Surface z Windows RT?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Oznacza to jednocześnie, że tablety pobiją smartfony w kwestii przychodów z tytułu sprzedaży zawartości. Analitycy oczekują, że roczne dochody z dystrybucji zawartości (łącznie, dla tabletów i smartfonów), wzrosną o kwotę 25 miliardów dolarów w ciągu najbliższych dwóch lat. Jak mówi raport Juniper Research, wpływy z sprzedaży muzyki i wideo stanowią około połowy całego zysku. Jednocześnie w najbliższej przyszłości to gry będą najszybciej rozwijającą się częścią rynku, zaś towarzyszyć im będą wideo i e-booki.

Co ciekawe, bardzo pomocne w monetyzacji zawartości na smartfony są… abonamenty, które użytkownicy urządzeń płacą operatorom sieci GSM, a których ceny ustawicznie maleją. E-booki z kolei bardziej sprzyjają tabletom, ponieważ dzięki producentom choćby takim jak Amazon, Kobo czy Nook, zawartość mediów z tej dziedziny jest jak dotąd najbardziej dochodowa na rynku.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij