Udostępnij
Tweetnij

Outlook dla Windows RT coraz bliżej?

Całkiem możliwe, że aplikacji Outlook rzeczywiście wkrótce doczekamy się na tabletach z Windows RT. Przemawiają za tym kolejne fakty, które tym razem dostarcza nam Paul Thurrott.

Całkiem możliwe, że aplikacji Outlook rzeczywiście wkrótce doczekamy się na tabletach z Windows RT. Przemawiają za tym kolejne fakty, które tym razem dostarcza nam Paul Thurrott.

Przeczytaj koniecznie >> Wszystko co musisz wiedzieć o tablecie Microsoft Surface Pro

Planujesz zakup tabletu Surface Pro?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

W tabletach z Windows RT zintegrowano pakiet Microsoft Office dla architektury ARM, który jest jednak mocno okrojony względem wersji dla PC. Zawiera tylko cztery podstawowe składniki (Word, Excel, PowerPoint oraz OnoNote) i pozbawiony jest niestety aplikacji Outlook. Już kilka miesięcy temu pojawiły się plotki, że Microsoft przygotowuje Outooka dla tabletów z układami opartymi na architekturze ARM. Teraz z kolei kolejnych dowodów na ten temat dostarcza nam Paul Thurrott – znany obserwator i autor książek poświęconych produktom giganta z Redmond.

Thurrott raportuje, że podczas wizyty w siedzibie Microsoftu widział dwie osoby z tabletami z Windows RT, na których uruchomiona była aplikacja Outlook. To oznacza, że narzędzie istnieje, ale Microsoft z jakiegoś powodu wstrzymuje się z jego upublicznieniem. Z informacji ujawnionych przez Thurrotta wynika, że powodem mogły być problemy z firmware, które powodowały nagłe zamykanie aplikacji.

Kiedy więc moglibyśmy spodziewać się Outlooka na tabletach z Windows RT? Całkiem możliwe, że jesienią tego roku, kiedy to spodziewamy się pierwszej dużej aktualizacji dla ostatnich wersji pakietu biurowego, które ukrywają się pod kryptonimem Gemini.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij