Udostępnij
Tweetnij

8 aplikacji, które zwiększą twoją produktywność w Windows 8

Nowe okienka Microsoftu na tabletach sprawują się świetnie. Niestety, ale zintegrowane z systemem aplikacje, to za mało, aby powiedzieć, że tablet z Windows 8 może być narzędziem w pełni produktywnym. Dlatego też wybraliśmy dla was 8 aplikacji ze Sklepu Windows, które zwiększą waszą produktywność na tabletach z okienkami.

Nowe okienka Microsoftu na tabletach sprawują się świetnie. Niestety, ale zintegrowane z systemem aplikacje, to za mało, aby powiedzieć, że tablet z Windows 8 może być narzędziem w pełni produktywnym. Dlatego też wybraliśmy dla was 8 aplikacji ze Sklepu Windows, które zwiększą waszą produktywność na tabletach z okienkami.

Przeczytaj koniecznie >> Wszystko co warto wiedzieć na temat Microsoft Surface Pro

Jakie aplikacje dla tabletów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

1. Skype

Skype jest programem, którego zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać? Niewiele jednak osób wie, że od jakiegoś czasu istnieje również wariant Skype’a w postaci aplikacji na ekranie startowym Windows 8. W ten sposób uzyskujemy bardzo prosty dostęp do kontaktów i rozmów. Również ze znajomymi lub współpracownikami, którzy korzystają z kont na Facebooku lub usług Microsoftu. Aplikację możemy również przypiąć do jednej z krawędzi ekranu startowego i w ten sposób mieć ciągły dostęp do niej podczas pracy z innym narzędziem.

Skype dla Windows 8 w wersji Modern UI pobierzecie pod tym adresem.

2. Evernote Touch

Evernote Touch jest kolejną popularną na urządzeniach mobilnych aplikacją, która zwiększa produktywność. Evernote to aplikacja będąca połączeniem kalendarza i notatnika o bardzo rozbudowanych możliwościach. Poza wykonywaniem notatek tekstowych, dźwiękowych i graficznych, użytkownik ma możliwość synchronizacji tychże pomiędzy różnymi urządzeniami, wykonywanie wycinków stron zawierających tekst, grafikę i linki. W aplikacji zautomatyzowany został proces przetwarzania i indeksowania. Na szczególną uwagę zasługują opcje wyszukiwania, bowiem Evernote umożliwia nie tylko odnajdywanie określonych słów w obrazach czy zdjęciach, ale również przeszukiwanie notatek według słów kluczowych, nagłówków, znaczników czy lokalizacji.

Aplikacja Evernote Touch dla Windows 8 dostępna jest pod tym adresem.

3. YouSendIt

YouSendIt jest bardzo popularną usługą do przesyłania plików o większym rozmiarze, gdzie standardowa poczta e-mail jest niewystarczającym rozwiązaniem. Za sprawą dedykowanej Windows 8 aplikacji jest to jeszcze prostsze. W tym celu musimy tylko uruchomić ją na ekranie startowym i po chwili mamy dostęp do praktycznie kompletnej funkcjonalności YouSendIt – bez potrzeby uruchamiania przeglądarki internetowej na pulpicie. Możemy przesyłać współpracownikom pliki nawet o rozmiarze 2 GB, a ich uploadowanie jest bardzo wygodne. Poza tym otrzymujemy dostęp do naszych plików oraz katalogów.

YouSendIt dla Windows 8 pobierzecie tutaj.

4. Lync

Program Lync jest jednym z kluczowych rozwiązań w pakiecie Microsoft Office, który zaprojektowano z myślą o biznesie. Ponadto jako jeden z nielicznych z platformy Office jest dostępny również w wersji aplikacji na ekranie startowym Windows 8. Lync pozwala w bardzo prosty sposób być na bieżąco ze współpracownikami oraz innymi kontaktami. Możliwe jest to dzięki aktualizacjom statusów w czasie rzeczywistym, informacjom o obecności oraz szybkim i płynnym funkcjom przeszukiwania listy kontaktów i zarządzania nią. Ponadto wyszukiwanie kontaktów może odbywać się bezpośrednio z poziomu wyszukiwarki systemu Windows 8.

Aplikację Lync można pobrać udając się pod ten adres.

5. Money.Giełda

Aplikacja Money.Giełda daje ci prosty i wygodny dostęp do notowań i wykresów podstawowych indeksów giełdowych GPW oraz kursów spółek notowanych na GPW. Informacje przedstawiane są w czasie rzeczywistym na przejrzystych wykresach i tabelach. W tym przypadku również znika problem uruchamiania przeglądarki internetowej w celu uzyskania tego typu informacji. Money.Giełda również można przypiąć do jednej z krawędzi ekranu tabletu i w międzyczasie uruchamiać inne aplikacje.

Aplikację można pobrać udając się tutaj.

6. GoldenLine

Serwisu GoldenLine nie trzeba chyba nikomu przedstawiać? Portal skupia kilkaset tysięcy osób z kraju będących aktywnych zawodowo, które łączą wspólne pasje, zainteresowania oraz oczywiście cele zawodowe. Dzięki dedykowanej Windows 8 aplikacji dostęp do informacji z GoldenLine jest bardzo prosty i wygodny. Z jej poziomu uzyskasz dostęp nie tylko do własnego profilu, ale również ofert pracy, sugerowanych kontaktów oraz polecanych tobie grup. Będziesz więc na bieżąco i w tym celu nie musisz co chwilę odświeżać przeglądarki internetowej.

GoldenLine dla Windows 8 pobierzecie tutaj.

7. TeamViewer Touch

TeamViewer jest rodziną usług i produktów z zakresu dostępu zdalnego. Dzięki dedykowanej tabletom z Windows 8 (oraz Windows RT) aplikacji uzyskasz prosty dostęp do jej funkcji z poziomu ekranu startowego systemu. Z TeamViewer możesz nawiązywać zdalne połączenia z komputerami pracującymi nie tylko pod kontrolą Windows, ale również OS X i Linuksa. Połączenia zdalne są ponadto szyfrowane (mocnym kluczem AES 256-bit) dzięki czemu masz pewność, że nikt nie przechwyci twoich poufnych danych. Na uwagę zasługuje również równoczesna obsługa kilku wyświetlaczy.

Aplikację TeamViewer Touch pobierzecie pod tym adresem.

8. Box

Usługa Box stanowi ciekawą alternatywę dla SkyDrive od Microsoftu. W jej ramach otrzymujesz za darmo aż 5 GB powierzchni na dane do wykorzystania, którą oczywiście można powiększyć (ale już za opłatą). Dedykowana aplikacje pozwala ci w prosty sposób nie tylko uzyskiwać dostęp do dokumentów i danych przechowywanych w Box, ale również zarządzać nimi. Aplikacja pozwala także uploadować i usuwać dane w chmurze, a integracja z funkcjami współdzielenia zaszytymi w samym Windows 8 sprawia, że zadania te są bardzo proste do wykonania.

Box dla Windows 8 pobierzecie udając się tutaj.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij