Udostępnij
Tweetnij

Android 14 DP2 już jest. Google udostępnia nowy system do testów

Android 14 DP2 to nowy system operacyjny Google. Firma rozpoczęła jego testy kilka tygodni temu. Teraz w ręce deweloperów trafia drugie wydanie poglądowe Developer Preview. Google chwali się, że Android 14 DP2 wprowadza liczne udoskonalenia oraz zmiany dla różnych funkcji. Dodano też poprawki licznych błędów.

Android 14 DP2 został udostępniony po kilku tygodniach od pierwszego wydania Developer Preview. Nowy system operacyjny Google znajduje się na etapie programu pilotażowego od lutego. Teraz deweloperzy otrzymali drugie wydanie poglądowe, które bazuje na poprzedniej kompilacji, ale wprowadza liczne poprawki błędów oraz inne udoskonalenia.

Google pozwala na instalację Android 14 DP2 na własnych smartfonach i są to modele Pixel 7 Pro, Pixel 7, Pixel 6a, Pixel 6 Pro, Pixel 6, Pixel 5a 5G, Pixel 5 oraz Pixel 4a (5G). Oprogramowanie dostępne jest także w postaci 64-bitowego emulatora w Androidzie Studio.

Android 14 DP2 to jeszcze nie wersja beta

Pamiętajmy, że Android 14 DP2 nie jest wersją beta nowego systemu operacyjnego. Są to kompilacje skierowane do deweloperów aplikacji, którzy już teraz mogą zapoznać się ze zmianami oraz nowymi interfejsami API, które przygotowało Google. Testy beta powinny rozpocząć się w przyszłym miesiącu i zostać rozszerzone o inne urządzenia w maju.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij