Udostępnij
Tweetnij

MIUI 12 trafia na kilkuletni model Redmi, ale nadal z Androidem 9 Pie

MIUI 12 trafia na model Redmi Note 6 Pro. Niestety, nadal bazuje na systemie Android 9 Pie. Xiaomi rozgranicza własną nakładkę MIUI 12 od wersji Androida.

MIUI 12 sukcesywnie trafia na kolejne telefony. Xiaomi udostępnią je także w ostatnim czasie na starsze modele sprzed kilku lat. Na uaktualnienie załapał się smartfon Redmi Note 6 Pro. Niestety, użytkownicy nie otrzymają wraz z nią nowszej wersji platformy Google. Nakładka w tym przypadku nadal bazuje na systemie Android 9 Pie.

aktualizacja MIUI 12 dla Redmi Note 6 Pro Android 9 Pie

Aktualizacja dla Redmi Note 6 Pro do MIUI 12 udostępniana drogą OTA waży 732 MB. Uaktualnienie ma numerek 12.0.1.0. Software bazuje na systemie Android 9 Pie z nieaktualnymi już poprawkami bezpieczeństwa z listopada. To wersja Stable Beta, a więc jest udostępniana tylko części użytkownikom. Z czasem rozpocznie się pełny rollout.

aktualizacja MIUI 12 dla Redmi Note 6 Pro Android 9 Pie

MIUI 12 na systemie Android 9 Pie dla Redmi Note 6 Pro bez wszystkich nowości

Xiaomi rozdziela własną nakładkę od aktualizacji platformy Google. Z tego jednak powodu właściciele Redmi Note 6 Pro nie mają co liczyć na wszystkie nowości z MIUI 12. Część z nich zabraknie. Wynika to z faktu, że wiążą się z funkcjami wprowadzonymi w Androidzie 10 i 11.

Takie podejście ma jednak także pewne plusy. Starsze smartfony, które nie dostaną od Xiaomi aktualizacji do nowszych wersji platformy Google, nadal jednak mogą liczyć na dostęp do części nowości. W tym właśnie tkwi siła MIUI. Pamiętajmy też, że w drodze jest uaktualnienie do nakładki z numerkiem 12.5.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij